Python - nejdůležitější jazyk v oboru Big Data

Pojem Big Data se nyní odráží v mnoha oblastech a sektorech národního hospodářství, a proto je nutné nejen získat teoretické znalosti, ale i praktické zkušenosti se zpracováním velkého množství dat. Zbrusu nový kurz Python IV - BigData a Hadoop [PYTH4] vám představí vývoj Big Data v prostředí programovacího jazyka Python.

Banner---Python-pro-datove-analytiky_480x250-(1).png

Python je nyní nejdůležitějším programovacím jazykem nejen pro vývojáře aplikací, analytiky dat, ale především pro profesionály v oboru Data Science.
 
Kurz Python IV - BigData a Hadoop [PYTH4] je primárně určen data scientist a datovým analytikům v Big Data prostředí. Vhodný je však i pro datové architekty a software vývojáře, kteří ovládají jazyk Python alespoň na střední až pokročilé úrovni a kteří mají za cíl vytvářet data-intenzivní aplikace pomocí enginu SPARK v prostředí Big Data (Cloud).

Osnova kurzu:

Hadoop Distribuovaný Souborový Systém (HDFS) a Python
Technologie MapReduce v Python-e
Jazyk Pig a Python
Spark / Yarn v Python-e
Konfigurace virtuálního prostředí pro Spark
Tvorba Batch a streamování aplikací se Spark
"Žonglování" s daty pomocí Spark
Základy strojového učení z dat pomocí Spark
Streamování "živých" dat se Spark
Vizualizace dat
Workflow Management v Python (Oozie)
Zjistit více


Mohlo by vás zajímat

Python III - datová analýza (Pandas)

Intenzivní pětidenní kurz je určen všem zájemcům o zpracování dat v programovacím jazyce Python, kteří ho plánují použít pro manipulaci, analýzu a vizualizaci dat, resp. pro nasazení v oblasti Data Science. Na kurzu Python III - datová analýza (Pandas) [PYTH3] se naučíte používat knihovnu Pandas a další podpůrné knihovny, které jsou potřebné pro práci s daty, jejich analýzu a vizualizaci. Zjistit více »

Data Science. Seznamte se s novým trendem ve zpracování dat!

Současným trendem v businessu je snaha o zkvalitnění produkce, předcházení nečekaným situacím ať už ve výrobě, obchodě nebo v oblasti bezpečnosti, ale taktéž odhadem budoucího chování zákazníků tak, aby jejich budoucí potřeby mohli být maximálně uspokojené.
Zjistit více »

Úvod do programování v jazyce R

Třídenní kurz Úvod do programování v jazyce R [RPROG1] by si neměli nechat ujít vývojáři pracující v Business Intelligence oblasti, SAS vývojáři a studenti statistiky, kteří mají zájem o práci v analytickém průmyslu a chtějí se naučit jazyk R od základů jazyka až po různé přístupy datové analýzy a vizualizace dat. Zjistit více »
Publikováno: 22.01.2019