Populární programovací jazyky, kterým byste měli v roce 2024 věnovat pozornost

středa 10. dubna 2024

Existuje mnoho programovacích jazyků, které jsou v současné době v různých odvětvích velmi žádané. Představujeme vám některé z těch populárních, které stojí za zvážení a měli byste jim věnovat pozornost v roce 2024. Pokud si chcete ještě více rozšířit obzory, doporučujeme vám navštívit konferenci JSDays, která je věnována vývojářům JavaScriptu a všem nadšencům v této oblasti.

 

Populární programovací jazyky

Python

Skriptovací jazyk vhodný pro začátečníky i zkušené vývojáře. Od analýzy dat po umělou inteligenci. Jeho hlavním cílem je pomoci vývojářům psát jasný, jednoduchý a logický kód.

Pokud se chcete naučit programovat v jazyce Python, jsou pro vás tyto kurzy ideální volbou. Naučíte se základy i pokročilé techniky programování, dozvíte se také o různých oblastech, ve kterých se Python používá, jako je analýza dat, strojové učení, vývoj webových stránek, automatizace, testování a další. Kurzy Pythonu jsou určeny pro začátečníky i pokročilé a vyučují je kvalifikovaní lektoři, kteří vám poskytnou teoretické i praktické znalosti a zpětnou vazbu. Kurzy Pythonu vám pomohou zvládnout tento jednoduchý a všestranný jazyk a stát se efektivním programátorem.

Použití: vývoj webových stránek a her, datová věda, analýza dat, umělá inteligence, strojové učení.


JavaScript

Jedná se o lehký, objektově orientovaný jazyk, který je také známý jako skriptovací jazyk. Je to jeden z nejoblíbenějších jazyků pro vývoj webových stránek a aplikací.

Pokud se chcete naučit programovat webové stránky a aplikace v jazyce JavaScript, jsou pro vás ideální kurzy tohoto jazyka. V těchto kurzech se naučíte základy i pokročilé funkce jazyka JavaScript, který je nezbytný pro vytváření dynamického a interaktivního webového obsahu. Seznámíte se také s různými nástroji a knihovnami, které usnadňují práci s JavaScriptem, jako jsou jQuery, Bootstrap, React, Angular, Node.js a další. Kurzy JavaScriptu jsou určeny pro začátečníky i pokročilé.

Využití: vývoj webových aplikací, vývoj backendu, vývoj mobilních aplikací.


Java

Multiplatformní objektově orientovaný programovací jazyk, který se používá k vytváření široké škály aplikací, od mobilních her až po podnikové systémy. Tento jazyk je ideální pro začátečníky.

V těchto kurzech se seznámíte se základy i pokročilými funkcemi jazyka Java, který je jedním z nejrozšířenějších a nejmocnějších jazyků pro vývoj multiplatformních aplikací. Seznámíte se také s různými koncepty a technologiemi spojenými s jazykem Java, jako je objektově orientované programování, kolekce, generika, výjimky, vlákna, soubory, databáze, grafická rozhraní, síťové programování, servlety, JSP, Spring, Hibernate a další.

Využití: vývoj podnikových aplikací, vývoj aplikací pro Android, analýza velkých dat, vývoj webových aplikací.


SQL

Standardní jazyk pro práci s relačními databázemi. Znalost jazyka SQL umožňuje uživatelům provádět příkazy pro vytváření, úpravy a dotazování na databázová data.

Kurzy jazyka SQL jsou určeny všem, kteří si chtějí osvojit techniky práce s daty v prostředí databázového systému MySQL. Účastníci získají ucelený přehled o syntaxi jazyka SQL a naučí se praktické tipy pro jeho používání na příkladech z praxe, získají důležité informace o funkcích databázového systému MySQL a osvojí si dovednosti efektivní správy a údržby i techniky pro zajištění optimálního výkonu svých dotazů nebo používaných funkcí databázového systému MySQL. Kurzy SQL jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele, kteří se chtějí s touto problematikou seznámit nebo potřebují pracovat s daty.

Využití: V rámci kurzu je možné se seznámit se systémem SQL, který je určen pro práci s databází.

 

Jak vám mohou pomoci kurzy programování?

Specifické dovednosti: naučíte se konkrétní programovací jazyky a technologie, které jsou na trhu práce žádané.

Praktické zkušenosti: Kromě teoretických znalostí se naše kurzy zaměřují také na praktická cvičení, která vám pomohou získat důležité zkušenosti v reálném prostředí.

Školení s profesionály: Naši školitelé jsou zkušení profesionálové v oboru, kteří vám pomohou překonat překážky a posunout se v kariéře.

Objevte celou naši nabídku kurzů programování. Můžete si vybrat ze široké škály témat od kurzů návrhu po čistě implementační kurzy, od kurzů pro začátečníky po kurzy pro pokročilé vývojáře.

 

Konference pro JavaScript vývojářů!

Chcete ještě více inspirace a znalostí o programování? Pak si nenechte ujít konferenci JSDays! Tato online akce je určena vývojářům JavaScriptu a všem, které zajímá, co je v této oblasti nového. Během konference budete mít možnost vyslechnout přednášky Farise Ismaila, Martina Krčka, Štěpána Bechyňského a dalších. A to nejlepší? Po skončení konference budete mít až 14 dní přístup do archivu přednášek, takže si můžete vše znovu projít a ještě více se zdokonalit.


Mohlo by vás zajímat

Jsem v kurzu - 50 000 Kč na IT kurzy pro každého» ZDE
Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
Plánované IT odborné konference  » ZDE
Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
Získejte výhody z IT Klubu » ZDE