Kubernetes | Nástroj pro efektivní správu kontejnerových aplikací

čtvrtek 8. února 2024

Ve světě digitálních technologií se Kubernetes stal klíčovým hráčem, který určuje budoucnost orchestrace kontejnerů. Kubernetes, známý také jako k8s nebo "kube", je open-source platforma pro orchestraci kontejnerů, která automatizuje mnoho manuálních procesů spojených s nasazováním, správou a škálováním kontejnerových aplikací. V tomto článku se podíváme na aktuální změny v certifikacích a na to, jak se na ně připravit.

 

Proč je Kubernetes tak populární?

  1. Kubernetes je open-source systém s komplexní funkčností.
  2. Má schopnost běžet prakticky v jakémkoli prostředí.
  3. Umožňuje ovládání prostřednictvím nástrojů příkazového řádku a souborů pro nasazení.
  4. Má malou fragmentaci.

 

Výhody Kubernetes

Orchestrace kontejnerů: Kubernetes spravuje rozmístění a plánování kontejnerů v clusteru počítačů a zajišťuje udržení požadovaného stavu aplikace.

Škálovatelnost: Kubernetes umožňuje horizontální škálování aplikací automatickým přidáváním nebo odebíráním kontejnerů na základě vytížení zdrojů a uživatelem definovaných pravidel.

Vyrovnávání zátěže: Kubernetes poskytuje vestavěný mechanismus zjišťování služeb, který umožňuje kontejnerům komunikovat mezi sebou pomocí stabilních síťových adres. Pomocí vyvažování zátěže také rozděluje příchozí síťový provoz mezi kontejnery.

Self-Healing: Kubernetes monitoruje stav kontejnerů. Automaticky restartuje neúspěšné kontejnery nebo je nahrazuje novými, aby zajistil zachování požadovaného stavu aplikace.

Průběžné aktualizace: Kubernetes podporuje průběžné aktualizace, které umožňují aktualizovat aplikace s minimálními výpadky. Umožňuje také snadný návrat k předchozím verzím, pokud se vyskytnou nějaké problémy.

Orchestrace úložiště: Kubernetes poskytuje způsob, jak spravovat trvalé svazky úložiště a připojovat je ke kontejnerům podle potřeby.

 

Máte kontajnery pod kontrolou?

Správa a automatizace kontejnerů pomocí Kubernetes je dnes velmi populární. V tomto webináři vám Miroslav Sevelda ukáže, co to vlastně Kubernetes je, kde se vzal a co vám může nabídnout. Většinu nasazení této technologie najdete v cloudu, což do značné míry skrývá možnosti přímého využití tohoto nástroje. Pokusí se ukázat, že Kubernetes je možné nasadit i bez cloudu, a zmíní některé jeho fascinující funkce.

 

Změna platnosti certifikací

 Všechna osvědčení s 36měsíční platností se od 1. dubna 2024 změní na osvědčení s 24měsíční platností.

Plánujete složit zkoušku předtím, než nová pravidla vstoupí v platnost? Nezapomeňte si naplánovat první pokus o zkoušku tak, abyste měli dostatek času naplánovat si opakování zkoušky před 1. dubnem 2024 pro případ, že byste na první pokus neuspěli.

Certifikáty získané před 1. dubnem 2024 zůstávají v platnosti po dobu 36 měsíců od data, kdy splníte požadavky na certifikaci programu, včetně složení zkoušky. Certifikáty získané po 1. dubnu 2024 mají platnost 24 měsíců od data splnění certifikačních požadavků programu, včetně úspěšného složení zkoušky.

 

Připravte se na certifikaci včas!

Máte zájem složit zkoušku ještě předtím, než nová pravidla vstoupí v platnost, a získat osvědčení platné 36 měsíců? Připravte se na certifikaci včas! V kurzu Kubernetes II vás na certifikační zkoušku připravíme s dostatečným předstihem. 

Kubernetes II - instalace, konfigurace a správa (KUBERNETES_ADMIN) - POZOR! Termín kurzu je už 19. 02. 2024!

 

Proč dochází ke změně platnosti?

Kvalita a aktuálnost. Jak držitelé certifikace, tak zaměstnavatelé spoléhají na to, že jim budou poskytnuty nejnovější dovednosti a znalosti, aby mohli úspěšně vykonávat své funkce. Tempo aktualizací se neustále zvyšuje, takže v zájmu zajištění kvality a integrity certifikací bude od 1. dubna 2024 nutné obnovovat všechny certifikace každých 24 měsíců. 

 


Mohlo by vás zajímat

  • Jsem v kurzu - 50 000 Kč na IT kurzy pro každého! » ZDE
  • Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
  • Plánované IT odborné konference  » ZDE
  • Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
  • Získejte výhody z IT Klubu » ZDE