Nebezpečné vlastnosti Androidu


Uživatelé Android zařízení žijí v přesvědčení, že nainstalované aplikace nejsou schopny odposlouchávat mikrofon, odesílat SMS a provádět další nebezpečné činnosti, pokud jim k tomu nejsou udělena patřičná oprávnění.


Mohli jste už také slyšet o tom, že je Android nejděravější systém všech dob, a že zneužitím některé z jeho zranitelností toho Android aplikace nakonec schopné jsou. Možná už ale nevíte, že útočník pro použití dangerous funkcí bez přidělení odpovídajícího oprávnění žádné zranitelnosti zneužívat nemusí. Android totiž obsahuje několik zcela legitimních vlastností, které mohou být uvedenému účelu zneužity.

Pokud se o těchto "nebezpečných vlastnostech Androidu", mezi které patří například sdílené user id, nebo víceuživatelský režim, chcete dozvědět více, nenechte si ujít toto téma na konferenci HackerFest 2018.


Roman Kümmel je jedním z nejlepších odborníků v ČR na poli penetračního testování webových aplikací, autorem nejznámějšího českého webu v oblasti hacking SOOM.cz a také autorem jedné z nejlepších publikací na téma Cross Site Scripting a návazných webových útoků.


Partneři konference

GOLD PARTNER
Deloitte

Hlavní partner
PALO ALTO NETWORKS

Partner
ACTIVE24   DAQUAS     Microsoft   
 NETHEMBA
 
 
Exkluzivní mediální partner
AVERIA LTD. - ICT SECURITY     AVERIA LTD. - ICT NETWORK

Mediální partner
CHIP     COMPUTERWORLD     
 BusinessIT    zive.cz

Mohlo by vás zajímat

Security Day: Hack into your Environment!
Nenechte si ani letos ujít oblíbený Security Day se světově uznávanou penetrační testerkou Paulou Januszkiewicz. Security Day proběhne 18. září 2018. Tedy pouhý den po konferenci HackerFest 2018. Využít tak můžete příležitosti strávit hned celé 2 dny mezi těmi nejlepšími IT Security experty, etickými hackery a penetračními testery nejen z České a Slovenské republiky, ale i ze zahraničí. Více o akci »

480x250-3.png

Tajemství hackování Android aplikací
Otestujte si bezpečnost svých aplikací dříve, než to za vás udělá někdo jiný s nekalými úmysly. Kurz Bezpečnost a hacking Android aplikací [GOC56] vám umožní do detailu pochopit a vyzkoušet si metody, pomocí kterých se provádí útoky na mobilní aplikace. Zjistit více »

WebHacking v praxi - Zranitelnosti webových aplikací
Toto školení vás zasvětí do tajů webhackingu a zranitelností webových aplikací. Umožní vám do detailu pochopit i vyzkoušet metody, pomocí kterých se provádí útoky na webové aplikace a přidružené systémy. Zjistit více »
Aktualizováno: 20.09.2018
Publikováno: 16.07.2018