Data Science. Seznamte se s novým trendem ve zpracování dat!

Současným trendem v businessu je snaha o zkvalitnění produkce, předcházení nečekaným situacím ať už ve výrobě, obchodě nebo v oblasti bezpečnosti, ale taktéž odhadem budoucího chování zákazníků tak, aby jejich budoucí potřeby mohli být maximálně uspokojené.

 
K tomu, aby mohli být budoucí potřeby zákazníků maximálně uspokojené se přidávají moderní technologické trendy založené na implementaci a nasazení nejrůznějších senzorů monitorující či přímo ovládající vzdálená zařízení jako jsou domácnosti, automobily nebo automatické stroje ve výrobě.

Firmy čekají velké výzvy

Tento technologický sprint nás staví před velké výzvy, které by se daly charakterizovat množstvím a častokrát ohromující rychlostí vzniku dat. Tradičně Business Intelligence metody a technologie dokáží ukázat zajímavé informace, avšak nejsou stavěné na nečekaně velký objem dat, na rychlost vzniku, ani na nerelační struktury.
 
V neposlední řadě sebou BI přináší problematiké hledání a objevování skrytých vzorců chování v těchto objmených a strukturálně nejistých datech. Právě bez těchto vzorců chování nejsme schopni správně odhadovat budoucí situace a eliminovat riziko zvyšující se nespokojenosti zákazníků.

Pojďme si společně šáhnout na dno ...vašich dat

Jelikož s trendy vždy držíme krok, přinášíme vám hned několik nových kurzů zabývajících se Data Science tématikou. Na těchto školeních se dozvíte, co to vlastně Data Science je, jak do tohoto oboru zapadá strojové učení (Machine Learning). Opomenuty nezůstanou ani postupy, jazyky a praktické ukázky toho, jak tyho nástroje použít pro implementaci prediktivních modelů. V neposlední řadě kurzy z oblasti Data Science vám pomohou objasnit kritéria výběru vhodného prediktivního modelu pro určitou situaci.

O lektorovi

Vladimir_Muzny_Pocitacova_skola_GOPAS_200x200_R.png
Vladimír Mužný je nezávislý konzultant a vývojář databázových řešení na platformě Microsoft SQL Server od verze 7.0. V posledních letech se zabývá zejména školením a vývojem projektů pro podporu a obsluhu výroby, a také vývojem řešení na platformě MS SQL Server Reporting Services. Zajímá se také o tvorbu řešení na platformě Microsoft Office SharePoint Server 2010, 2013 a vývojem řešení Office 365.

Vstupem do oblasti Data Science je kurz Úvod do Data Science a strojového učení v Microsoft SQL Server a Microsoft Azure [GOC670].

Úvod do Data Science a strojového učení v Microsoft SQL Serveru a Microsoft Azure [GOC670]
Na tomto kurzu se seznámíte s problematikou Data Science, ujasníte si, co tento termín znamená a dozvíte se, jakým způsobem můžete přístupy Data Science využít i ve svých organizacích, třeba pro predikci chování zákazníků nebo predikci životnosti... Zjistit více »

Analýza velkých dat pomocí Microsoft R [MOC 20773]
Kurz je určen pro datové analytiky a specialisty zodpovědné ze zpracování a analýzu dat se zájmem o strojové učení, kteří se chtějí seznámit s pokročilými možnostmi analýzy a vizualizace dat pomocí jazyka R s využitím nástrojů Microsoft R. V rámci... Zjistit více »

Data Science v cloudu s využitím Azure Machine Learning [MOC 20774]
V rámci kurzu se seznámíte se základními i pokročilými technikami, které nabízí aplikace strojového učení a jeho algoritmů pro zpracování vašich dat. S použitím uživatelsky přívětivého Azure Machine Learning Studia se naučíte připravit a importovat... Zjistit více » 

Zpracování velkých dat pomocí Microsoft Cloud Services [MOC 20776]
Kurz je určen pro datové analytiky a specialisty zodpovědné za uložení, zpracování a analýzu dat, kteří se chtějí dozvědět, jaké jsou možnosti uložení velkých dat (Big Data) v cloudu Microsoft Azure a naučit se vybrat vhodnou kombinaci technologií, které... Zjistit více »
Aktualizováno: 30.01.2019
Publikováno: 12.06.2018