Alza.cz se stala odborným partnerem TechEd-DevCon 2017


Společnost Alza.cz a.s. se stala odborným partnerem konference TechEd-DevCon 2017. Jubilejní 15. ročník konference proběhne ve dnech 15. - 18. května 2017 v Praze.


Vlastní vývoj hraje v Alza.cz prim

Zajímalo by vás, jakým způsobem pracují informační systémy ve společnosti, která denně obslouží přes deset tisíc zákazníků? Nahlédněte pod pokličku IT oddelění v Alza.cz!

Z dob dřevěných až po současnost

Od krabicového účetního systému až po rozsáhlý informační systém vlastního návrhu, taková byla desetiletá cesta vývoje IT oddělení Alza.cz. Firemní systém se za tu dobu rozrostl již natolik, že poskytuje efektivní podporu všem oddělením firmy. Obsahuje více než 100 modulů, které zajišťují fungování účetnictví, logistiky, reklamací a dalších firemních agend.
 
Informační systém je postaven na databázi Microsoft SQL Server 2012. Drtivá většina business logiky je držena právě zde. Jen pro představu - systém aktuálně obsahuje více než 1 000 tabulek a 1 000 uložených procedur, které musí být maximálně vyladěny na výkon.

Zákazník vidí jen špičku ledovce

Veškeré webové aplikace jsou postaveny na Microsoft technologiích. Web Alza.cz je postaven na ASP.NET, C# a .NET frameworku v kombinaci s MS SQL 2012 servery. Kvůli enormnímu  zatížení stránek je většina zobrazovaných ASP.NET komponent přepsána do vlastního custom řešení, především z důvodu optimalizace rychlosti načítání stránek.

Pozornost upřena na neustálý rozvoj

Díky velikosti firmy se při webovém vývoji v Alza.cz setkáte s mnoha zajímavými projekty, které u měnších společností většinou nenajdete. Záběr specializace je široký - v týmu se někdo zajímá o datamining (segmentace zákazníků, rozesílka marketingových akčních e-mailů), jiný o frontend (JavaScript, jQuery, CSS a LESS), někoho zase baví zajímavé algoritmické problémy, a tak tvoří doporučovací systémy na základě parametrizace zboží. Prostor pro "hrátky" je tak všude, kam se člověk podívá.

partneri-banner-alza-(1).png
Aktualizováno: 20.04.2017
Publikováno: 07.03.2017