Bezpečnostní kurzy pro řízení rizik, správu Windows a cloudových služeb

úterý 2. července 2024


Nové kurzy z oblasti IT Security

Řízení rizik podle ČSN/ISO/IEC 27005 (GOC241)

Dvoudenní kurz vysvětluje základní terminologii a principy identifikace a hodnocení aktiv, zranitelností a hrozeb pro informační bezpečnost a z nich vyplývajících rizik pro udržitelnost provozu (business continuity) podniků i organizací státní správy.

Windows Server - správa počítačů pomocí Group Policy a LAPS (GOC242)

Třídenní kurz se podrobně věnuje využití technologie Group Policy (GPO) ke správě onprem prostředí postaveného nad Active Directory (AD DS). Účastníci se naučí všechny možnosti aplikace zásad skupiny na Windows 10/11 stanice i servery včetně spouštění skriptů, napříkladi vytváření inventáře počítačů, hardware a software a v neposlední řadě správě lokálních Administrator účtů pomocí technologie LAPS (Local Admin Password Solution).

Microsoft 365 - správa Windows počítačů pomocí Intune detailně (GOC243)

Na čtyřdenním kurzu se dozvíte, jaké jsou možnosti správy Windows stanic i Windows mobilních počítačů pomocí cloudové technologie Intune včetně řešení potíží s připojováním počítačů do Azure AD (AAD) neboli Entra ID, učí jak nasazovat a spouštět skripty, instalovat aplikace, řídit lokální účty Administrator pomocí technologie LAPS (Local Admin Password Solution) a sledovat a řídit zdravotní stav počítačů (compliance, remediation).

Microsoft Azure - správa virtuálních serverů a migrace dopodrobna (GOC244)

Třídenní kurz seznamuje posluchače s virtuálními servery, které jsou jednou ze základních služeb v rámci Microsoft Azure. Abychom je mohli správně využít, je nutné znát všechna úskalí jejich konfigurace. Pro správný běh je nutné dobře se rozhodovat - a to nejen o velikosti, umístění, sítích, bezpečnosti, BCDR a mnohých dalších. Tento kurz je určen všem, kteří potřebují pracovat s Microsoft Azure a nechtějí studovat desítky a stovky různých služeb a potřebují spravovat nebo migrovat virtuální datacentrum. V takovou chvíli jsou pro nás klíčové služby IaaS (virtuálky, sítě a úložiště).

 

Využijte dotační program DIGI POVEZ

MPSV spustilo dotační program s názvem DIGI POVEZ pro firmy, který má za cíl podpořit vzdělávání zaměstnanců v oblastech IT. Na kurzy svých zaměstnanců tak můžete získat dotace!

Rádi vám pomůžeme s celým aplikačním procesem. Ozvěte se svému obchodnímu zástupci nebo napište na email na info@gopas.cz.

 

Souvislost kurzů GOC242 a GOC243 s kurzem GOC228

Kurzy Windows Server - správa počítačů pomocí Group Policy a LAPS (GOC242) a Microsoft 365 - správa Windows počítačů pomocí Intune detailně (GOC243) souvisí s kurzem GOC228, který nabízí zkrácenou verzi obou těchto kurzů. Účastníci si můžou vybrat, za chtějí absolvovat dva samostatné kurzy (GOC242 a GOC243) nebo můžou mít většinu obsahu (ale ne vše) dohromady v jednom kurzu Microsoft 365 - správa počítačů pomocí Group Policy a Intune (GOC228).

 

S kým se na kurzech potkáte?


       Ondřej Ševeček

Pracuje s technologiemi společnosti Microsoft a specializuje se na bezpečnost, ověřování a správu identit, kryptografii, PKI a forenzní analýzu v podnikovém prostředí, programování v jazycích C++, C#, JavaScript a PowerShell.

Certifikace: CISA, MCSM, CEH, CHFI

 


        Marek Chmel

Pracuje jako Cloud & Security Architect ve společnosti Konica Minolta, kde se věnuje rozsáhlým řešením v rámci Microsoft Azure a Microsoft 365. 
Od roku 2012 byl držitelem titulu Microsoft MVP pro Data Platform až do svého nástupu do společnosti Microsoft, kde působil jako Sr. Cloud Solutions Architekt pro Data a AI v rámci CEE skupiny.

Certifikace: MCSE: Data Management and Analytics, Azure Architect, Data Engineer and Data Scientist Associate, EC Council Certified Ethical Hacker

 

Dokážete čelit kybernetickým hrozbám?

Jste připraveni na nejočekávanější bezpečnostní konferenci roku?
Zveme vás na 12. ročník československé bezpečnostní konference HackerFest o nejnebezpečnějších hackerských praktikách současnosti a o tom, jak se před nimi chránit. Tato konference je ideální pro ředitele IT, IT ředitele a manažery, IT Security manažery, bezpečnostní specialisty a všechny, které zajímá téma IT bezpečnosti, hackingu a etického hackingu.
Další informace naleznete na oficiálních stránkách konference www.hackerfest.cz.


Mohlo by vás zajímat

  • Jsem v kurzu - 50 000 Kč na IT kurzy pro každého» ZDE
  • Využijte dotační program pro firmy a OSVČ - DIGI POVEZ » ZDE 
  • Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
  • Plánované IT odborné konference  » ZDE
  • Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
  • Získejte výhody z IT Klubu » ZDE