Už 17. května proběhne dlouho očekávaná konference TechEd 2022. Čekají Vás 3 dny ve světě informačních technologií. Konference zahrnuje 38 přednášek, na kterých zazní témata ze současných a budoucích trendů v oblasti produktů Microsoft a IT technologií. Dozvíte se, co je nového v C#, Microsoft SQL Serveru, Microsoft Azure či v .NETu.
Představujeme Vám partnery, kteří tuto velkolepou událost podporují a díky kterým se TechEd může uskutečnit. Několik z nich také vystoupí i se svými přednáškami. A na jaká témata? To se dozvíte níže v článku.
Gold partnerem konference se stala společnost EPAM. Více o společnosti a s jakou přednáškou vystoupí se dozvíte v tomto článku.
ALEF - působí na českém trhu už od roku 1994. Za tu dobu se společnost vypracovala v předního distributora s přidanou hodnotou v oblasti informačních a komunikačních technologií.
F5 - technologická společnost specializující se na bezpečnost aplikací, správu více cloudů, prevenci online podvodů, síťové poskytování aplikací, dostupnost a výkon aplikací, síťovou bezpečnost a přístup a autorizaci.
Na konferenci za společnost F5 vystoupí Jiří Doubek.
Jiří Doubek |
Řešíte publikaci aplikací z on-premu, cloudů, mix tradičních aplikací a Kubernetesnebo výzvy spojené se správou multicloud infrastruktury? Řešíte konzistenci aplikačních služeb a platformem mezi on-premem a cloudem? Technologický sendvič, který často vzniká, je těžce provozovatelný a nekonzistentní z pohledu bezpečnosti. Poslechněte si, jak vám F5 pomůže v nasazování, zabezpečenía provozování aplikací napříč různými prostředími/cloudy. Aplikační a APImanagement, WAAP a K8s - vše řízené z jednoho webového portálu a lehce integrovatelné s nativními DevOps nástroji. |
KPCS - společnost specializující se na nasazení, správu a podporu informačních technologií, primárně zaměřenou na produkty společnosti Microsoft. V této oblasti získala společnost ocenění a v roce 2006 se stala Microsoft Gold Certified partnerem.
Na konferenci za společnost KPCS vystoupí Jan Grundmann, Oldřich Šrubař, Petr Vlk a Jan Čížek.
Jan Grundmann |
|
Oldřich Šrubař |
Azure Governance – Když se to dělá pořádně - Mít přehledné a dobře navržené prostředí před samotnou implementací je k nezaplacení. Kdo podcení přípravu prostředí a návrh budoucí architektury, tak má později problémy. Ať už jde o problémy většího dopadu týkající se bezpečnosti a stability prostředí nebo problémy menšího typu, z pohledu správy a orientace v prostředí. Pokud o Azure teprve uvažujete a chystáte se migrovat do cloudu, tak určitě mějte na paměti Azure Governance. To platí také pro ty z vás, kteří už v cloudu jste, ale pomalu se v něm ztrácíte. A o čem, že vlastně ta "governance" je? To se dozvíte na této přednášce obsahující rady, tipy a ukázky toho, jak to vypadá, když se to dělá pořádně. |
Petr Vlk |
Digitální transformace interních IT služeb - Pořídili jsme si krásné nové servery. Jasně. Víkend jsme strávili aktualizacemi virtualizační platformy. Dobrý. Pro větší bezpečnost zavedli druhý faktor při každém přihlášení. Super. Místo papírového formuláře máme jeho sken v PDF. Hmm. A to už je jako ta digitální transformace? Co si naši uživatelé představují pod pojmem interních IT služeb?Tiskárna tiskne, e-maily chodí, tak co více si jen přát? Možná přívětivější, jednodušší a modernější služby. Podíváme se na platformu Viva, vhodné služby a nastavení v Microsoft 365. Zkrátka, jak možná s tou skutečnou transformací začít. Defender: Jak jsme bez něj mohli kdy být - Rodina služeb Microsoft Defender je silným a dobrým společníkem v boji proti kybernetickým hrozbám. Představíme si členy této rodiny a náplň jejich každodenní práce. Od ochránce koncových stanic, obránkyni e-mailové komunikace, hlídače cloudových aplikací, dozorčího doménového ověřování. Podíváme se na běžné i méně běžné formy útoků na identity i koncové stanice. A můžete sami rozvážit, jak jste kdy bez nich mohli být. |
|
Conditional Access v Microsoft 365 (Jan Čížek) - Conditional Access, neboli Podmíněný Přístup, je služba, kteráumožňuje granulárně řídit přístup k Microsoft 365 službám a dalším aplikacím, využívajícím ověřování přes Azure Active Directory. Jedná se o mocný nástroj pro posílení bezpečnosti s přesahy do dalších technologií jako Endpoint Manager, Identity Protection atd. Jak ale navrhnout, a nastavit, politiky tak, aby v nich nebyly díry a žádný scénář nezůstal neošetřen? Může to být těžší, než se zdá. Podíváme se na ukázky, zkušenosti z praxe a jak to dělat i nedělat.
|