KPCS - Partner konference TechEd 2023

čtvrtek 18. května 2023

Už 23. května začne 21. ročník konference TechEd. Účastníci se mohou těšit na 3 dny plného informačních technologií, 54 přednášek a 35 řečníků. Uslyšíte například témata: Co je nového v C# 11?Prometheus: Monitorujte vaše .NET aplikace nebo třeba pivovar!Babi on board - jak důchodkyně lezou do 802.1x chráněné sítě a o co jim jdeHrajeme si na schovávanou se soubory nebo Pokaždé, když ve funkci v Powershellu nepoužijete [CmdletBinding()], tak umře koťátko.

Jsme velmi rádi, že se společnost KPCS stala partnerem letošního ročníku konference.

 

KPCS - Partner konference TechEd 2023

 

Společnost KPCS se specializuje na nasazení, správu a podporu informačních technologií, především na produkty společnosti Microsoft. V této oblasti získala řadu ocenění a od roku 2006 jsou Microsoft Gold Certified partner.
Společnost budou na konferenci TechEd zastupovat tito řečníci - David Alimov, Oldřich Šrubař, Jakub Urban, Petr Vlk a Ilja David.

 

 
David Alimov

DevOps a SRE („6 dkg DevOps a 4 dkg SRE = 1 kg Rychlé kvalitní služby“)

Pojem servis se již udomácnil ve středně velkých českých firmách. Někteří ji vyvíjejí, jiní poskytují, jiní podporují, aby ji zákazníci mohli konzumovat. Bez ohledu na to, kde jste v jakékoli části řetězce, většina z vás volá po akceleraci IT, automatizaci a spolupráci. Na trhu ale zůstanou jen ti, kteří si cloud a nástroje seženou správně. Optimalizace a automatizace přinese změnu firemní kultury, která bude pro uchazeče lukrativnější. Ostatní se budou jen snažit dohnat. Podívejme se blíže na témata, která IT akcelerují, a za necelou půlhodinu probereme dva koncepty SRE a DevOps doplněné o „takeaway“ shrnutí a kroky vedoucí k transformaci k rychlejším zítřkům.

 

 Oldřich Šrubař

Microsoft Sentinel: Inteligentní analýza zabezpečení a hrozeb

Co můžete získat nasazením řešení Sentinel? Více než jen řešení SIEM (Security Information and Event Management) a orchestrace, automatizace a reakce zabezpečení (SOAR). Perspektiva pohledu Microsoft Sentinel na vaše prostředí snižující stres ze stále sofistikovanějších útoků, rostoucích objemů výstrah a rizika dlouhých časových rámců řešení. Reagujte rychle pomocí integrované orchestrace a automatizace rutinních úloh, kterých hromadně přibývá.

 

 Jakub Urban

Klasifikace a ochrana informací MIP, Prevence úniku dat s DLP

Počet kybernetických útoků neustále narůstá. Stejně jako ochrana proti kybernetickým útokům je důležitá také ochrana informací. A nejen proto je téma ochrany informací v poslední době skloňováno čím dál častěji. 
Dozvíte, co je Microsoft Purview Information Protection (dříve AIP) a jak tuto technologii používat pro ochranu citlivých dat v cloudu i na koncových zařízeních. Povíme si, jak je možné vaše dokumenty a e-maily klasifikovat a šifrovat díky využití labelů, neboli štítků. Také se seznámíte s technologií Data Loss Prevention (DLP), která slouží k ochraně úniku citlivých informací, včetně ochrany proti úniku z koncových zařízeních (EndPoint DLP). Seminář bude obohacen praktickými ukázkami, jak tyto technologie mohu pomoci při ochraně informací.

 

 Petr Vlk

Microsoft Viva: Proč?!

Nedávný přírůstek do rodiny Microsoft 365 služeb budí v mnohých rozpaky. Co to sakra je? Proč to tu vlastně je? Mělo by se to nasadit? Mohlo by to pomoci uživatelům? Představíme si všechny komponenty této platformy i možné odpovědi na výše uvedené otázky.

 

 Ilja David

OT Securita a NIS2

V dnešní geopolitické situaci i v rámci pokračující digitalizace a automatizace nabývá na významu řešení kybernetické bezpečnosti provozních technologií (tzv. Operational Technologies – OT), které jsou jádrem kritické infrastruktury států i většiny průmyslových podniků.
Současně se v rámci průmyslového pokroku neustále zrychluje konvergence OT a ICT technologií. Sbližování dříve odlišných světů přináší vznik nových kybernetických hrozeb, které dosud nebyly v průmyslovém prostředí přítomné a jsou výzvou z hlediska řízení kybernetické bezpečnosti. 
Jednou z reakcí je mmj. nová směrnice Evropské Unie NIS2 a její národní aplikace v rámci nové verze Zákona o kybernetické bezpečnosti, která přináší pro organizace mnoho nových nových povinností. Najít včas vhodné řešení pro zabezpečení OT technologií může být pro mnohé podniky otázkou existence.

 

Sledujte nás!

Nezapomeňte si zajistit své místo na konferenci TechEd, která se už kvapem blíží! Pro více informací o programu, řečnících a registraci nás sledujte na sociálních sítích a na našich oficiálních webových stránkách www.teched.cz

 


Mohlo by vás zajímat

Jsem v kurzu - 50 000 Kč na IT kurzy pro každého! » ZDE
Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
Plánované IT odborné konference » ZDE
Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
Získejte výhody z IT Klubu » ZDE