IT Ráno #19 Použití monorepo pomocí nástroje Nx a novinky v Angular 15 - Fáris Ismail

Co se na webináři dozvíte:
Proč použít monorepo? Řekneme si, co přináší monorepo nástroj Nx a jakým způsobem rešit architekturu. V neposlední řade se podíváme společně na novinky v Angular 15 jmenovitě na standalone komponenty.

Kdy? 9. února 2023 - od 8:30 do 9:30

O lektorovi:
Fáris Ismail
 v současné době pracuje na implementaci a vývoji podnikových aplikací s využitím databázových technologií NoSQL se zaměřením na webové aplikace v jazycích Javascript, Angular framework, Node.JS, Google Firebase Database a Google Cloud Platforms.

Na tento webinář přímo navazují kurzy/konference:

Jak se můžete připojit?
Stačí se zaregistrovat a každému účastníkovi zašleme e-mail s přístupem. Připojení bude probíhat přes MS Teams, ale nemusíte mít účet ani aplikaci, stačí webinář spustit v prohlížeči.

                                                                                                                                                      


Proběhlé akce:

IT Ráno #18 Kerberos AES - Ondřej Ševeček

Zavést bezpečné AES šifrování pro Kerberos nad Active Directory nemusí být tak jednoduché. Je dobré pochopit jak to (ne)funguje a být schopen vyřešit problémy, pokud nastanou.

Videozáznam pro  Vás připravujeme

IT Ráno #17 Power BI Masterclass tasting - Štěpán Rešl

You can make Power BI reports by yourself and you would like to move your Power BI skill forward? Awesome. Does not matter if you are more IT or Business oriented. We have two new training products focused on each group. During this 60 minutes session will introduce you both Power BI Masterclass trainings. The first „Reporting Masterclass“ is focused on DAX calculations, correct report structuring, data story-telling, and advanced Power BI Service. The second „Data Analytics Masterclass“ is oriented toward Power Query, data integration, ETL error handling, data gateways, and data combining. 

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #16 MS Project: Proč nevytvářet plán v Excelu - Milan Šuľan

Mějte vše pod kontrolou, soustřeďte se na svou práci a udržujte si nadhled. MS Project je výkonná a snadno použitelná aplikace, která Vám umožní řídit jakýkoli projekt. Během tohoto hodinového webináře vytvoříme harmonogram s plánovanými úkoly, milníky a přiřazenými zdroji, který nám pomůže efektivně vykazovat náklady a sledovat pracovní zátěž ostatních členů týmu.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #15 Azure Web Apps a Java - Štěpán Bechynský

Během pár minut uvidíte, jak nasadit Java aplikaci do Azure Web Apps a jaké jsou výhody hostování aplikací v Azure Web Apps – vysoká dostupnost, škálování, elasticita a další. Tento webinář je ochutnávkou Štěpánovy přednášky "Úvod do Azure Apps Service pro Java vývojáře", kterou uvidíte na JavaDays 2022, největší konferenci o Javě.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #14 Reaktivnost vs Multithreading v Javě - Miroslav Sevelda

V semináři si zesumarizujeme hlavní výhody a hlavně nevýhody využití multithreadingu při zpracování příchozích eventů a na tomhle základu si popíšeme reaktivní principy a jak je využít pro lepší zpracování dat. Zmíníme obecná pravidla, která je možné najít i v jiných jazycích (např. Python) a podíváme se na konkrétní implementace a příklady.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #13 Cloud Security aneb jak na bezpečnost v Cloudu - Marek Chmel

Využití služeb ve veřejném cloudu s sebou přináší navazující požadavky na zabezpečení dat, služeb, procesů a komunikace. Ať už pracujete s Microsoft Azure, Amazon AWS nebo Google GCP, budete vždy řešit obdobné požadavky, počínaje správou identit, šifrováním, zabezpečením úložiště, serverů, databází a mnohých dalších. Každý provider má k dispozici vzdělávací track a certifikaci pro bezpečnost daného prostředí. Společnost EC-Council však přichází s jiným konceptem, a to kurzem a certifikací zabývající se bezpečností všech tří cloud prostředí. Teorie, ukázky a laby jsou tak řešeny ve všech třech cloud prostředích a účastníci získají komplexní znalosti nutné k zabezpečení provozu cloudových služeb.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #12 Excel Makro vs. VBA (Visual Basic for Applications)  - Milan Šuľan

Co se stane, když se pokusíme z tabulkového kalkulátoru udělat programátora? Co můžeme snadno rozpoznat ve Visual Basic for Applications pro Excel? Úprava kódu bez zbytečného psaní a vytvoření jednoduchého příkazu nebo funkce (spíše) čtením.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #11 Kubernetes - kontejnery pod kontrolou - Miroslav Sevelda

Správa a automatizace kontejnerů s využitím Kubernetes je dnes velmi populární. Během hodinové přednášky si ukážeme, co to vlastně Kubernetes je, odkud přišel a co nám může nabídnout. Většinová nasazení této technologie je možné najít v cloudu, který do značné míry skrývá možnosti přímého použití tohoto nástroje. Pokusím se demonstrovat, že je možné Kubernetes nasadit i bez cloudu a zmíním některé z jeho fascinujících vlastností.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #10 MiTM - jak probíhá jeden z nejběžnějších počítačových útoků - Roman Kümmel

MiTM, nebo PiTM jsou zkratky, které označují počítačový útok, při němž útočník ovládne komunikaci mezi svou obětí a cílovým systémem. Přijďte si zpestřit ráno shlédnutím ukázky jednoho z nejběžnějších způsobů, kterým se útočník může do této nebezpečné pozice dostat (APR). Na konferenci Hackerfest pak možná uvidíte i další, méně známé způsoby MiTM útoků.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #9 System Center – správa datového centra - Petr Košec

Správa datového centra a privátního cloudu může vypadat v době mnoha cloudových veřejných služeb jako velká výzva pro správce, ale nemusí tomu tak úplně být. Potřebujete-li mít Vaše datové centrum pod kontrolou a zorientovat se v oblasti správy virtualizace a dohledu datového centra, tak je tento webinář právě pro Vás.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #8 Jednoduše s Power Platform - Ivan Cech

Microsoft Power Platform pomáhá organizacím optimalizovat jejich operace zjednodušením, automatizací a transformací obchodních úloh a procesů. Na tomto webináři jsme si ukázali Power Platform z pohledu Developera a prošli si technologie, na kterých Power Platform stojí. Ke konci webináře jsme si vytvořili jednoduchou aplikaci.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #7 RPA Váš nový (virtuální) kolega - Jakub Vaňhara

Automatizace procesů nebyla nikdy jednodušší. Seznamte se s RPA, virtuálním pracovníkem. V rámci webináře jsme si ukázali, co je potřeba připravit před nástupem nového virtuálního kolegy a jak tato spolupráce funguje. Dotkli jsme se témat infrastruktury, technologické připravenosti či bezpečnosti. Součástí našeho setkání byla také řada praktických ukázek ze soukromé i veřejné sféry.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #6 Novinky v .NET 6, které vás určitě zajímají - Jiří Činčura

.NET 6, tak jako obvykle, přináší plno novinek a těch pár největších jste určitě už zahlédli. Ale je tady plno menších, leč možná i mnohem užitečnějších. A na tomto IT Ránu #6 jsme se na ně podívali.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #5 Co bude výsledkem mého SELECTu? - David Gešvindr

Stále bojujete s příkazem SELECT v jazyce SQL a nejste si jistí, co bude přesně výsledkem vašeho dotazu? Na této přednášce jsme se podívali na úplné základy dotazování databáze v Microsoft SQL Serveru a vysvětlili si v jakém pořadí probíhají jednotlivé kroky transformace dat v příkazu SELECT tak, abyste až budete příště psát databázový dotaz s jistotou věděli, co bude jeho výsledkem.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #4 Zabezpečení v Power BI - Jiří Neoral

Společně jsme se podívali na to, jak zabezpečit obsah v Power BI. Jednak jsme se podívali na zabezpečení workspaces. Dále jsme se posunuli na zabezpečení dat v modelu a role. Od zabezpečení "klasického" až po řádkové zabezpečení na úrovni jednotlivých uživatelů. Webinář jsme zakončili možnostmi pro zabezpečení na úrovni metrik.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #3 System Center Endpoint Manager - Petr Košec

Během webináře jsme si udělali přehled, kam směřuje správa koncových zařízení v oblasti on-prem, cloud a hybridních řešení. Zaměřili jsme se na rychlý přehled novinek, které se udály za poslední rok v jednotlivých revizích produktů Endpoint Managementu. Představili jsme si možnosti nasazení v oblasti Aplikačního managementu, Aktualizací software, Windows jako služby a M365 Apps.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #2 Proč je dobré znát metadata MS SQL Serveru - Vladimír Mužný

Pro práci s SQL Serverem máme k dispozici velmi komfortní prostředí SQL Server Management Studia. Ale co když Management Studio zrovna není k dispozici nebo používáme operační systém, na který se SSMS nainstalovat nedá? Přednáška nás provedla několika ukázkami situací, kdy se metadata ukazují jako neocenitelný pomocník.

Pusťte si videozáznam

IT Ráno #1 Spyware - vykrádání uživatelského prostředí správců! - Ondřej Ševeček

"IT pracovníci potřebují ke své práci mnoho různých účtů, hesel a přístupů obecně. Používají rozličné správce hesel, zadávají hesla z klávesnice, pracují přes RDP. Někdy už k tomu mají i multifactor. Stačí to?" ptá se Ondřej Ševeček, odborník na kybernetickou bezpečnost. Na webináři se probíralo, jaké zranitelnosti uživatelská práce představuje a jaké další hrozby očekávat od lidí, kteří by se rádi dostali k vašim citlivým údajům. Cílem webináře bylo vymyslet, jak těmto hrozbám předcházet.

Pusťte si videozáznam