O co jde? IT Rána jsou hodinu dlouhé webináře, které jsou zcela zdarma. Webinář povede vždy jeden z našich TOP lektorů, který se zaměří na vybrané IT téma. A proč jsme se pro to rozhodli? Chceme, aby byly užitečné informace dostupné každému. Chceme Vám pomoci zorientovat se více v dané problematice a dát Vám možnost ptát se lektora "na živo". Webináře budeme pořádat jednou či dvakrát měsíčně.

IT Ráno #8 Jednoduše s Power Platform - Ivan Cech

Microsoft Power Platform pomáhá organizacím optimalizovat jejich operace zjednodušením, automatizací a transformací obchodních úloh a procesů. Na tomto webináři si ukážeme Power Platform z pohledu Developera a projdeme si technologie, na kterých Power Platform stojí. V druhé polovině si vytvoříme jednoduchou aplikaci.

Kdy? 27. května od 8:30 do 9:30
O lektorovi

Ivan Cech je lektor a konzultant, který se už několik let věnuje logistice, kterou i vystudoval. V této oblasti má bohaté zkušenosti, díky kterým pomáhá firmám a jednotlivcům zlepšovat různé procesy. Pro GOPAS školí odborné kurzy Microsoft Power Platform. Je držitelem certifikací, jako například Microsoft Certified Trainer, Azure Developer Associate, Azure Administrator Associate, Azure Solutions Architect Expert nebo DevOps Engineer Expert.

Na webinář navazuje kurz

Microsoft Power Platform Developer [MOC PL-400]

Jak se můžete připojit?

Stačí se zaregistrovat a každému účastníkovi zašleme email s přístupem. Spojení bude probíhat prostřednictvím MS Teams, ale není nutné mít založený účet ani aplikaci, stačí si webinář spustit ve vašem prohlížeči. 

IT Ráno #9 System Center – správa datového centra - Petr Košec

Správa datového centra a privátního cloudu může vypadat v době mnoha cloudových veřejných služeb jako velká výzva pro správce, ale nemusí tomu tak úplně být. Potřebujete-li mít Vaše datové centrum pod kontrolou a zorientovat se v oblasti správy virtualizace a dohledu datového centra, tak je tento webinář právě pro Vás. 

Kdy? 10. června od 8:30 do 9:30
O lektorovi

Petr Košec působí jako odborný konzultant při návrzích implementace a řešení problémů na platformě Microsoft. Současně působí jako trenér MOC kurzů z oblasti Microsoft BackOffice. Jeho hlavním zaměřením je oblast managementu a deploymentu firemního prostředí.

Na webinář navazují kurzy

System Center Virtual Machine Manager - správa datových center [GOC236]
System Center Operations Manager - sledování cloudu i onprem datových center [GOC237]

Jak se můžete připojit?

Stačí se zaregistrovat a každému účastníkovi zašleme email s přístupem. Spojení bude probíhat prostřednictvím MS Teams, ale není nutné mít založený účet ani aplikaci, stačí si webinář spustit ve vašem prohlížeči.


 


Proběhlé akce:

IT Ráno #7 RPA Váš nový (virtuální) kolega - Jakub Vaňhara

Automatizace procesů nebyla nikdy jednodušší. Seznamte se s RPA, virtuálním pracovníkem. V rámci webináře jsme si ukázali, co je potřeba připravit před nástupem nového virtuálního kolegy a jak tato spolupráce funguje. Dotkli jsme se témat infrastruktury, technologické připravenosti či bezpečnosti. Součástí našeho setkání byla také řada praktických ukázek ze soukromé i veřejné sféry.

Pusťte si video záznam

IT Ráno #6 Novinky v .NET 6, které vás určitě zajímají - Jiří Činčura

.NET 6, tak jako obvykle, přináší plno novinek a těch pár největších jste určitě už zahlédli. Ale je tady plno menších, leč možná i mnohem užitečnějších. A na tomto IT Ránu #6 jsme se na ně podívali.

Pusťte si video záznam

IT Ráno #5 Co bude výsledkem mého SELECTu? - David Gešvindr

Stále bojujete s příkazem SELECT v jazyce SQL a nejste si jistí, co bude přesně výsledkem vašeho dotazu? Na této přednášce jsme se podívali na úplné základy dotazování databáze v Microsoft SQL Serveru a vysvětlili si v jakém pořadí probíhají jednotlivé kroky transformace dat v příkazu SELECT tak, abyste až budete příště psát databázový dotaz s jistotou věděli, co bude jeho výsledkem.

Pusťte si video záznam

IT Ráno #4 Zabezpečení v Power BI - Jiří Neoral

Společně jsme se podívali na to, jak zabezpečit obsah v Power BI. Jednak jsme se podívali na zabezpečení workspaces. Dále jsme se posunuli na zabezpečení dat v modelu a role. Od zabezpečení "klasického" až po řádkové zabezpečení na úrovni jednotlivých uživatelů. Webinář jsme zakončili možnostmi pro zabezpečení na úrovni metrik.

Pusťte si video záznam

IT Ráno #3 System Center Endpoint Manager - Petr Košec

Během webináře jsme si udělali přehled, kam směřuje správa koncových zařízení v oblasti on-prem, cloud a hybridních řešení. Zaměřili jsme se na rychlý přehled novinek, které se udály za poslední rok v jednotlivých revizích produktů Endpoint Managementu. Představili jsme si možnosti nasazení v oblasti Aplikačního managementu, Aktualizací software, Windows jako služby a M365 Apps.

Pusťte si video záznam

IT Ráno #2 Proč je dobré znát metadata MS SQL Serveru - Vladimír Mužný

Pro práci s SQL Serverem máme k dispozici velmi komfortní prostředí SQL Server Management Studia. Ale co když Management Studio zrovna není k dispozici nebo používáme operační systém, na který se SSMS nainstalovat nedá? Přednáška nás provedla několika ukázkami situací, kdy se metadata ukazují jako neocenitelný pomocník.

Pusťte si video záznam

IT Ráno #1 Spyware - vykrádání uživatelského prostředí správců! - Ondřej Ševeček

"IT pracovníci potřebují ke své práci mnoho různých účtů, hesel a přístupů obecně. Používají rozličné správce hesel, zadávají hesla z klávesnice, pracují přes RDP. Někdy už k tomu mají i multifactor. Stačí to?" ptá se Ondřej Ševeček, odborník na kybernetickou bezpečnost. Na webináři se probíralo, jaké zranitelnosti uživatelská práce představuje a jaké další hrozby očekávat od lidí, kteří by se rádi dostali k vašim citlivým údajům. Cílem webináře bylo vymyslet, jak těmto hrozbám předcházet.

Pusťte si video záznam