Do roku 2025 bude do IoT napojeno 21,5 mld zařízení

středa 25. září 2019

Zatímco v roce 2015 bylo podle údajů společnosti Gartner celosvětově do IoT připojeno 3,8 miliardy zařízení, letos to bude už 8,3 miliardy a do roku 2025 se předpokládá nárůst na 21,5 miliardy. IoT se tak stává čím dál tím více součástí běžného každodenního života. Ostatně se zařízeními zapojeným do IoT se setkáváme každý den všichni.
 
Ten, kdo nechce zůstat pouhým uživatelem IoT zařízení a chce naplno využít jejich potenciálu a současného trendu na trhu, by si neměl nechat ujít naše nové kurzy Internet of Things.

 

IoT - Sběr dat pomocí Arduino UNO [IOT01]
První ze série IoT kurzů, ve kterém se posluchač seznámí s tím, jak sestavit vlastní zdroj dat pomocí mikrokontroleru Arduino UNO. Kurz po krátkém teoretickém úvodu ukazuje základy práce s Arduinem, základy obvodové logiky, a dále způsoby manipulace se vstupními daty pomocí programování pro Arduino. Kurz je sestaven jako série pokusů s výukovou sadou Arduino.
Zjistit více

IoT - Zpracování dat z IoT pomocí SQL Server a Azure [IOT02]
Druhý ze série IoT kurzů, tentokrát zaměřený na další práci s velkoobjemovými daty získanými z nejrůznějších senzorů. V kurzu se účastníci seznámí s různými možnostmi ukládání, manipulace a transformace dat. Na závěr kurzu se účastníci seznámí i s možnostmi předpovědi dalšího chování senzoru nebo jeho okolí.
Zjistit více

 

Kurzem vás provede

Vladimir_Muzny_Pocitacova_skola_GOPAS_200x200_R.pngVladimír Mužný je nezávislý konzultant a vývojář databázových řešení na platformě Microsoft SQL Server od verze 7.0. V posledních letech se zabývá zejména školeními a vývojem projektů pro podporu a obsluhu výroby, řízení kvality výroby i migračními projekty. Kromě školení v Počítačové škole GOPAS se s ním můžete střetnout na konferencích TechEd-DevCon a G2B•TechEd, na kterých pravidelně přednáší o IoT a SQL Serveru.

500.png


Mohlo by vás zajímat

Nové kurzy robotické automatizace procesů

Procesní automatizace pomocí robotů se stává stále větším hitem. Její potenciál si už plně uvědomila řada firem a proto vytváří své vlastní týmy odborníků na tuto oblast. Na našich kurzech RPA1 a RPA2 získáte ucelený přehled o způsobech a možnostech automatizace pomocí RPA. Zjistit více »

Python - nejdůležitější jazyk v oboru Big Data

Pojem Big Data se nyní odráží v mnoha oblastech a sektorech národního hospodářství, a proto je nutné nejen získat teoretické znalosti, ale i praktické zkšuenosti se zpracováním velkého množství dat. Zbrusu nový kurz Python - BigData a Hadoop [PYTHON_BIGDATA] vám představí vývoj Big Data v prostředí programovacího jazyka Python. Zjistit více »

Úvod do programování v jazyce R

Třídenní kurz Úvod do programování v jazyce R [RPROG1] by si neměli nechat ujít vývojáři pracující v Business Intelligence oblasti, SAS vývojáři a studenti statistiky, kteří mají zájem o práci v analytickém průmyslu a chtějí se naučit jazyk R od základů jazyka až po různé přístupy datové analýzy a vizualizace dat. Zjistit více »