Praha, 11. listopadu 2019 – Dnes odstartovala největší akce v ČR zaměřená na Java platformu, dvoudenní odborná konference JavaDays 2019 . Zúčastnění odborníci se shodují, že s překotným vývojem Javy v poslední době není lehké udržet krok. Proto je důležité vývojářům nastínit cestu, kterou se další rozvoj této nejpoužívanější platformy pro vytváření podnikových a mobilních aplikací bude ubírat.

Konference Java Days je největší akcí pro vývojáře zaměřenou na Java platformu v České republice. Letos se koná již počtvrté a v odborné programátorské komunitě už získala velmi dobré renomé. Letošní Java Days nabídnou účastníkům komplexní přehled o nejnovějším vývoji na Java platformě, který se v poslední době velmi zrychlil – zatímco kodéři pracují s verzemi 7, 8 anebo 9, na světě jsou již verze 10 a 11. Pozornost se zaměří i na Kotlin, který  se stal druhým oficiálním jazykem pro psaní Android aplikací. Stranou nezůstane ani problematika alternativních kryptoměn, webové bezpečnosti nebo cloudových řešení.

Konference JavaDays probíhá po celé dva dny ve dvou tematicky zaměřených sálech. Nabízí celkem 18 přednášek předních českých a slovenských odborníků na Java platformu – například Kamila Ševečka, Jiřího Pinkase nebo Petra Ferschmanna.

V rámci konference společnost GOPAS představuje i nový formát vzdělávání, tzv. GOPAS Java Bootcamp (GJB). V rámci GJB se účastníci mohou těšit na témata Tvorba webových systémů s využitím Spring Boot a React, Vývoj databázových aplikací ve Spring frameworku a Webové služby REST a GraphQL ve Spring Bootu.

„Java je, a vzhledem k tomu, že se jedná o otevřený software i zůstane, nejoblíbenější platformou pro vývoj webových a mobilních aplikací,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas, která JavaDays organizuje. „Naše konference nabízí vývojářské komunitě možnost setkat se s předními Java odborníky, diskutovat o aktuálních problémech, a především v ucelené formě získat erudovaný pohled na nejnovější vývoj.“

Konference JavaDays probíhá v Premiere Cinemas VIVO! Hostivař ve dnech 11. a 12. 11. 2019. Více na stránkách konference https://www.javadays.cz .

Partnery konference JavaDays 2019 jsou: společnost Tieto a JetBrains jako Gold partneři, Ness Digital Engineering a Komerční banka jako Silver partneři, EmbedIT jako Bronze partner, Epam Systems Czech Republic jako Hlavní partner, jako odborní partneři Commerzbank, oXyShop a Oracle. Exkluzivním mediálním partnerem je společnost Averia Ltd.