Největší tuzemská konference zaměřená na Java platformu JavaDays 2022, kterou pořádá Počítačová škola Gopas, je připravena na 9. a 10. listopadu. Její sedmý ročník proběhne hybridní formou, tedy fyzicky v CineStar OC Černý Most i online. Nabídne nejnovější informace a poznatky o zásadních novinkách této nejvyužívanější platformy. Konference je určena Java vývojářům, programátorům, stejně tak všem dalším zájemcům.

Konference, která se již zařadila mezi nejvýznamnější odborné IT akce v České republice, proběhne v hybridní podobě a všechny přednášky budou online streamované z konferenčního sálu v Praze v CineStar OC Černý Most. Nabídne příležitost setkání s nejvýznamnějšími českými a slovenskými osobnostmi Javy, načerpání informací z jejich přednášek a v rámci on-line chatu diskuse o konkrétních problémech z programátorské a vývojářské praxe. Účastníci pak obdrží 7denní přístup do archivu přednášek.

Konference JavaDays připravila je 17 přednášek 15 předních expertů, například:

Úvod do Azure Apps Service pro Java vývojáře –přednášející Štěpán Bechynský

Tato přednáška prakticky ukáže, co je to Azure Apps Service a jaké výhody přináší nasazení Java aplikací do tohoto prostředí. Kromě běžných věcí, jako je konfigurace automatického škálování, se zaměří také na bezpečnost. Účastníci budou mít možnost vidět základní konfiguraci přístupu pomocí Azure Active Directory a ukládání tajemství do Azure Key Vault.

Škálovatelný Java backend - tipy a triky z praxe – přednášející Roman Bouchner

Přednáška ukáže odpovědi na otázky, zda je nutné si komplikovat projekt složitou architekturou nebo zda existuje jednodušší cesta pro škálovatelný backend. Dále nastíní, jak lze vyvíjet java backend založený na relační databázi. Vysvětlí, co je potřeba pro implementaci bezvýpadkového nasazení do produkce, co je důležité z pohledu konzistence dat, a kde jsou obvyklé pasti.

Ochrana soukromí je stále v plenkách –přednášející Antonín Stoklásek

Proč jsou běžně k dispozici internetové služby zdarma? Je vůbec možné si na internetu uhlídat soukromí? Odpovědi na tyto i další podobné otázky nabídne přednáška Ochrana soukromí je stále v plenkách, která také mimo jiné představí principy tvorby aplikace, jež respektuje soukromí uživatelů.

Jiří Pinkas bude mít kromě úvodní Keynote přednášky Zkušenosti se Spring Native a Tvorba docker image pomocí Spring Boot Maven Pluginu. Účastníci se mohou těšit také na příspěvek Petra Adámka.

Generálním partnerem JavaDays 2022 je Commerzbank, hlavním partnerem SentinelOne. Partnery pak msg life, Jet Brains a inventi. Podrobné informace o programu konference, přednášejících a jejich tématech jsou k dispozici na www.javadays.cz