Praha, 28. ledna 2020 – Počítačová škola GOPAS uspořádala pro děti z Klokánku Hostivice každoroční jednodenní počítačový kurz, v rámci kterého se zábavnou formou učí vždy zvládnout nějakou ucelenou oblast. Tentokrát nástroje pro tvorbu prezentací doplněné o základy bezpečného chování na síti.

„Akce pro Klokánek jsou pro nás velmi osvěžující. Nás baví a naplňuje hledat a připravovat aktivity, které by děti zaujaly, ale také je něco zajímavého naučily. A třeba v nich vzbudily zájem o IT jako obor, kterému by se mohly v budoucnosti věnovat. Za důležité v dnešní době považujeme, zejména u dětí, vzdělávání v oblasti bezpečnosti v kyberprostoru. I toto téma jsme pojali hravě a děti na základě tzv. rad, jak se chovat, vytvářely každý komiks, ve kterém jeden kamarád radí druhému ohledně internetové bezpečnosti,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS.

Co konkrétně děti z Klokánku v rámci kurzu zvládly? Učily se pracovat s PowerPointem, zkoušely zadávat texty, vkládat obrázky, nastavit přechody mezi snímky, ale třeba i vkládat 3D model včetně jeho natáčení a nastavení vhodné animace. Bavilo je i vytvoření rychlého fotoalba na 4 kliknutí a nezalekly se ani exportu prezentace do videa.

„Každoroční výlet do GOPASu je mezi našimi dětmi velmi oblíbený. Nejen, že je to pro ně vítané zpestření, ale akce jim také umožní načerpat užitečné znalosti. Ty pro ně mohou být motivační pro další život, což je zejména u dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí opravdu důležité,“ říká Hanka Kupková, ředitelka Klokánku Hostivice.