Vybíráte si budoucí kariéru? 5 důvodů, proč ji nastartovat právě v IT

úterý 5. dubna 2022

Ptáte se, proč si za svou kariéru vybrat právě IT? Hodně lidí si ihned představí vysoký plat. Ano, v IT si můžete vydělat slušné peníze pro Váš plnohodnotný život, ale jsou tady i další důvody.

Přinášíme vám následujících 5 důvodů, proč se vrhnout právě do oblasti IT:

1. IT je budoucnost - bez informačních technologií se v dnešní době neobejdeme. Vstupují téměř do všech oblastí života a mají velký potenciál budoucího růstu. V dnešní době máme čipy či procesory v každém zařízení a v blízké budoucnosti to nebude jinak. Proto vám informační technologie umožní pracovat v různých oblastech. Můžete se stát architektem počítačové sítě, programátorem, analytikem, webovým vývojářem nebo správcem databází. Tento výpis pozic ale zdaleka neobsahuje veškeré možnosti na trhu.

2. Zajímavé finanční ohodnocení - IT sektor neustále roste a z velké poptávky po této pracovní síle vyplývá i rychlejší růst platů. Mezi nejžádanější patří pozice C# Developera, který si dokáže vydělat 40 - 80tis. Kč, někdy klidně i víc. Kurz na programovací jazyk C# můžete najít v naší nabídce v kategorii programování.

3. Práce z domova - pracovníků v IT se pandemie nedotkla tak, jako lidí pracujících na jiných pozicích. Výhodou práce v IT je, že máte možnost pracovat v podstatě odkudkoli. V tom případě vám nehrozí, že byste v průběhu pandemie přišli o práci, ale právě naopak. Počet pracovních pozic v IT se v průběhu pandemie rapidně zvýšil.

4. IT už není jen pro muže - nemusíte se bát, že odvětví IT je určené pouze mužům. Čím dál tím víc žen se začíná objevovat na poli IT, takže směle do toho. Vždyť i první programátorka na světě byla žena!

5. Nepotřebujete VŠ vzdělání - na to, abyste se stali programátorem, nepotřebujete strávit několik let studiem na vysoké škole. Potřebné vzdělání můžete získat i přímo u nás v GOPASu.

Jestli jste už někdy předtím přemýšleli nad uplatněním v IT, věříme, že právě těchto 5 důvodů Vám pomohlo se definitivně rozhodnout. Je to jednoduché, začít můžete klidně hned v GOPASu.