Jubilejní 20. ročník největší československé IT konference TechEd 

KDY: 17.-19. května 2022
KDE:
O2 universum v Praze + ONLINE


Na co se můžete těšit?
 

Kromě toho, že uvidíte na 35 přednášek od 26 speakerů, tak máte možnost diskutovat s odborníky a kolegy z oboru naživo, a to v prostorách O2 universum v Praze.
Hlavními tématy budou nejnovější technologie Microsoftu, bezpečnost a datové analýzy. Přednášející budou například probírat nové verze .NETu, novinky a praktické tipy v Azure, či SQL serveru, C# 10 a strojové programování, zranitelnosti aplikací, jak se obchází bezpečnostní technologie Windows a mnoho dalšího...

Varianty vstupenek

3 denní TechEd (VYPRODÁNO)
2 denní TechEd ONLINE
  Fyzicky úterý (17.5.)

- 1 den, 2 sály, 14 přednášek a 14 speakerů
- občerstvení v průběhu celého dne
- po skončení přednášek 2 hodiny networking (včetně občerstvení a muziky)                     
- možnost aktivně komunikovat se speakery
- drobné dárkové předměty a možnost získat triko konference zdarma.

  Online středa + čtvrtek (18.-19.5.)

- 2 dny, 2 streamy a 24 přednášek
- 7 dní přístup do archivu přednášek
- Zhruba 5 přednášek bude shodných s fyzickou variantou

  Online středa + čtvrtek (18.-19.5.)

- 2 dny, 2 streamy a 24 přednášek
- 7 dní přístup do archivu přednášek


Budou se přednášky ze sálu opakovat i v online?

Ano i ne - většinu přednášek si můžete poslechnout osobně v sále a budou i v online podobě. 

Pro program a více informací se podívejte na náš nový web www.TechEd.cz


Přehled přednášek a přednášejících vám sem budeme průběžně doplňovat. 

Kdo na konferenci například vystoupí?

 Michal Altair Valášek

Tradiční developerská keynote - Stejně jako Microsoft s roční kadencí vydává novou verzi platformy .NET, koná se na TechEdu vývojářská keynote, která popisuje, co je v ní nového. Přestože jsou verze .NET 6.0 a C# 11 spíše evolucí než revolucí, přinášejí novinky zejména v oblasti spuštění aplikace, jejího hostingu a low-level vyřizování požadavků. 

 Ondřej Ševeček

Principy zálohování ve Windows vs. obnova virtuálek a imidžů - Dnešní virtualizační platformy nabízí řadu zálohovacích možností, jako jsou snapshoty, checkpointy, replikace apod. Pojďme se podívat na to, jak tyto metody fungují. Ale to jen zběžně. Protože hlavní problém je s obnovou. Když jde udělat snapshot na jedno kliknutí, získáváte pocit, že to jde taky na jedno kliknutí obnovit. A navíc vám ještě Microsoft údajně "vyřešil všechny problémy" s DCčky :-) Tak pozor.

 Lubomír Ošmera

Proč mají útočníci rádi default nastavení Azure AD - Cílem je, aby Vaše organizace útočníkům radost neudělala. Podněty na přednášce povedou k tomu, abyste ještě jednou důkladně prošli a zvážili klíčové nastavení Azure AD s ohledem na bezpečnost. Během přednášky si ukážeme, jakými taktikami může útočník zaútočit na Vaše prostředí, pokud necháte konfiguraci Azure AD by default či některá klíčová nastavení opomenete. Z přednášky si odnesete i checklist důležitých bezpečnostních nastavení Azure AD.

 Vladimír Mužný

Běžné hříchy v konfiguraci SQL serveru - Na přednášce si ukážeme běžná opomenutí a často se opakující chyby v konfiguraci Microsoft SQL Serveru a jeho databází. Samozřejmě si také vysvětlíme, jak je chování SQL Serveru těmito konfiguracemi ovlivněno. Přednáška vychází z reálných nasazení SQL Serveru.

 Petr Košec

Endpoint Management pro on-prem a hybrid zákazníky - Již tradiční přednáška o novinkách v Configuration Manageru. Zaměříme se hlavně na poslední dvě verze 2111 a 2203. Dále pak z důvodu množících se hybridních scénářů probereme tématiku Cloud-Attached management v hybridních scénářích a časté dotazy ohledně Software Updates a nasazování OS.

 David Gešvindr

Zabezpečení Microsoft SQL Serveru - Na přednášce si představíme bezpečnostní model Microsoft SQL Serveru a vysvětlíme si, jak vhodným způsobem zabezpečit přístup k našim datům, abyste se vyvarovali častým chybám vedoucím k útoku na vaše databáze. Vysvětlíme si klíčové prvky bezpečnostního modelu Microsoft SQL Serveru, seznámíte se se zabezpečením instance i jednotlivých databází. Jako administrátoři se dozvíte, jak správně zpřístupnit vybrané databáze vašim aplikacím. Jako vývojáři se dozvíte, jak vhodně přiřadit oprávnění ve vašich databázích, abyste vašim aplikacím nedali zbytečně veliká oprávnění, která mohou být zneužita při útoku na vaše aplikace. Na přednášce budou představeny často zneužívané útoky a pobavíme se i o ochraně dat s pomocí šifrování.

 Marek Chmel

Migrace SQL serveru a dat do Azure - Už Vás nebaví pořád řešit upgrade SQL Serveru na nové verze? Co takhle zmigrovat SQL Server naposledy a využít možnosti Azure platformy pro běh SQL Serveru? V rámci prostředí Azure máte možnost využít jak IaaS, tak PaaS platformu a několik různých služeb pro běh SQL Server prostředí. Pojďme si společně ukázat jak na to, a jak správně zvolit mezi jednotlivými platformami.

 Jan Marek

Jak se obchází bezpečnostní technologie Windows - Zabezpečení Windows je v dnešní době samozřejmostí, kterou je možné realizovat ať už komponentami samotného operačního systému nebo dodatečnými technologiemi. Jak těžké je ale pro útočníka tyto obranné mechanismy obcházet? Jakou roli v tom hrají technologie samotné a jak tomu (ne)pomáhá samotný uživatel? To bude obsahem přednášky, která bude z většiny založena na praktických ukázkách.

 

Gold partner


Generální partner

   

 

Hlavní partner

 

Technologický partner


Community partner

       


Mediální partner

                

 

Jak TechEd probíhal?

   

   

   

   

    

Celé album najdete brzy na stránkách TechEd.cz/galerie