Proč by měly firmy začít používat Power BI?

středa 23. března 2022

Co je Power BI?

Power BI je sbírka softwarových služeb a aplikací, které společně dokáží vytvořit velice působivé a interektivní přehledy. Prostřednictvím Power BI se můžete jednoduše připojit k datům, analyzovat, reportovat, publikovat, vizualizovat a sdílet je s jinými uživateli tak, aby na nich mohli stavět.

Aplikace Power BI Desktop se aktualizuje každý měsíc. Reaguje tak na připomínky zákazníků a obsahuje také nové funkce.

Z čeho se skládá Power BI? 

Power BI se skládá z následujících prvků, které spolu spolupracují:

  • Power BI Desktop - desktopová aplikace, sloužící pro vývoj datových modelů a reporting
  • Služba Power BI, resp. Power BI v cloudu - umožňuje publikování datových modelů a reportů na web, zabezpečení dat a reportů, automatické posílání reportů apod.
  • Power BI Mobile - mobilní aplikace pro Android a iOS
  • Power BI API - programátorské API pro ovládání služby v cloudu, zabudování reportů do webových aplikací apod.
  • Power BI Report Server - slouží k publikování reportů na vnitropodnikové servery

Jak Vám pomůže Power BI ve firmě?

  • Sjednocení samoobslužných a podnikových analýz - vaše podnikové analýzy a data budou uschované v jedné platformě. Budete mít přístup k výkonným sémantickým modelům, sadě nástrojů pro správu životního cyklu aplikací (ALM), otevřené architektuře připojení a stránkovaným sestavám s pevným rozložením a zajímavým vzhledem.
  • Rychlé odpovědi s využitím špičkové umělé inteligence - využijte nejnovější pokročilé funkce Microsoft AI a připravujte svá data, vytvářejte modely strojového učení a získávejte rychle přehledy ze strukturovaných i nestrukturovaných dat včetně textu a obrázků.
  • Zvýšení efektivity publikování a přesnosti obsahu BI - jednoduché vizuální upozornění v kanálech nasazení vám umožní rychle a jednoduše přesouvat obsah z fáze vývoje a testování do produkčního prostředí a rychle zjišťovat rozdíly.
  • Bezkonkurenční spolupráce s Excelem - propojujte otázky, datové modely a sestavy Excelu s řídícími panely Power BI. Získejte možnost rychle shromažďovat, analyzovat, publikovat a sdílet obchodní data v Excelu novými způsoby.

Výhodou Power BI je, že ho Microsoft nabízí i free verzi, kterou si můžete stáhnout na jejich oficiálních stránkách. Pokud však budete chtít využívat analytické nástroje, jako například místní generování sestav pomocí serveru sestav Power BI, budete si muset zaplatit plán Power BI Premium. 

Jak Power BI funguje a co všechno dokáže se dozvíte na 5. ročníku Československé konference Power BI Day, která se bude konat už 7. dubna 2022