Připravíte se ke zkoušce PMI-PMP® (Project Management Professional) u jediného akreditovaného vzdělávacího partnera PMI® v ČR. •Naučíte se všechno, co potřebujete znát k úspěšnému zvládnutí zkoušky PMP nebo CAPM •Získáte licencované [...]
 • PMCPMIE
 • Délka 5 dní
 • 0 ITK bodů
 • 3 termíny
 • Praha (57 800 Kč)

  Brno (na vyžádání)

  Bratislava (na vyžádání)

Připravíte se ke zkoušce PMI-PMP® (Project Management Professional) u jediného akreditovaného vzdělávacího partnera PMI® v ČR. •Naučíte se všechno, co potřebujete znát k úspěšnému zvládnutí zkoušky PMP nebo CAPM •Získáte licencované vzdělávací materiály a 250 cvičných otázek přímo od PMI •Budete vědět, jak řídit projekty v prediktivním i agilním světě

»

·        Kurz je určen především zájemcům o PMI certifikace PMP a CAPM (PMI – Project Management Institute). Kurz splňuje kvalifikační předpoklady pro zkoušky PMP a CAPM (35 kontaktní hodin).

 • Kurz je dále určen všem zájemcům o standard řízení projektů dle PMI, jedné z celosvětově nejuznávanějších metodik řízení projektů.

Mezinárodní certifikace PMP (Project Management Professional) je jednou z nejnáročnějších certifikací v projektovém řízení. Odměnou za vysokou náročnost zkoušky je prestiž, kterou se mohou těšit držitelé certifikátu PMP ve světě profesionálů projektového řízení.

Pro úspěch u zkoušky je třeba si poradit se 180 situačními otázkami během necelých 4 hodin. Poměr otázek z prostředí agilně a prediktivně řízených projektů v testu je cca 50:50. Zároveň je přibližně polovina otázek soustředěných na měkké dovednosti (práce s týmem, komunikace, konflikty atp.) a druhá polovina testuje tvrdé dovednosti (backlogy, WBS, roadmapy, Gantty atp.) Účastí na našem kurzu splníte požadavek pro zkoušku - min. 35 hodin vzdělávání v projektovém řízení.

Během týdne intenzivní přípravy vás seznámíme se vším, co budete muset ke zkoušce vědět. Kromě znalostí jsou pro úspěch u zkoušky důležité také zkušenosti z reálné praxe, které vám pomohou situační otázky odpovědět.

Každý účastník kurzu od nás dostane:

 • Licencovaný pracovní sešit, 250 cvičných testových otázek a přístup do digitální složky kurzu přímo od PMI.

 • Zkoušku PMP® a roční členství v asociaci PMI® (v hodnotě 11.900 Kč bez DPH) – zprostředkujeme vám úhradu členství v PMI a platbu za zkoušku PMP, pokud preferujete mít jednu fakturu za kurz i zkoušku. Díky členství v asociaci PMI získáte přístup k elektronické verzi všech standardů vydávaných PMI včetně PM BoK® a dalším elektronickým zdrojům pro přípravu ke zkoušce.

Ke kurzu si můžete u nás objednat také:

·        tištěnou knihu A Guide to the Project Management Body of Knowledge (PM BOK Guide) – 2.250 Kč bez DPH.

Obsah kurzu je stanoven přímo PMI, používáme licencované vzdělávací materiály, používáme cvičné testové otázky sestavené přímo PMI.

1. den: Agilní a prediktivní přístupy, budování týmu

·        Projektové řízení dle PMI, certifikace PMI

·        Životní cyklus agilně řízeného projektu

·        Životní cyklus prediktivně řízeného projektu

·        Budování výkonného projektového týmu (sestavení týmu, týmová pravidla, budování společného porozumění projektu)

2. den: Plánování a řízení projektu

·        Volba adekvátního přístupu k řízení projektu

·        Plánování a řízení rozsahu

·        Plánování a řízení časového plánu

·        Plánování a řízení rozpočtu a zdrojů

·        Plánování a řízení kvality výstupů

·        Integrace aktivit plánování projektu 

3. den: Plánování a řízení projektu

·        Plánování a řízení obstarávání

·        Project governance

·        Plánování a řízení ukončení projektu/fáze

·        Řízení projektových rizik

·        Řízení komunikace 

4. den: Měkké dovednosti při řízení projektu

·        Komplexní případová studie – naplánování projektu

·        Zapojování zainteresovaných stran do projektu

·        Řízení změn a otevřených bodů

·        Vedení týmu

·        Identifikace a odstraňování překážek výkonu týmu

·        Řízení konfliktů

·        Koučování a mentoring zainteresovaných stran

·        Emoční inteligence a její aplikace při řízení projektu

5. den: Projekt a byznysové prostředí, cvičný test

·        Byznys hodnota, obchodní případ, návratnost investice

·        Projekt jako organizační změna

·        Podpora trvalého zlepšování se

·        Cvičný test – 100 otázek přímo od PMI

Základní parametry zkoušky PMP

·        180 uzavřených otázek (nejčastěji ABCD s jednou správnou odpovědí, setkáte se také s výběrem dvou či tří správných odpovědí, párováním položek dvou sloupců). Otázky jsou převážně situačního charakteru.

·        230 minut (vychází zhruba 1,3 minuty na 1 otázku)

·        jazyk zkoušky: angličtina, němčina, ruština, francouzština, španělština, polština a dalších 9 jazyků

·        cena: 405 USD cena pro členy PMI, 555 USD pro nečleny PMI (členství v PMI na první rok vychází na 139 USD, takže se vyplatí stát se členem)

·        předpokladem je účast na kurzu v rozsahu min. 35 hodin a praxe (u min. bakalářského vzdělání 3 roky praxe řízení projektů, u středoškolského vzdělání 5 let praxe)

Forma zkoušky

·        on-line – zkoušku můžete vykonat kdykoliv z pohodlí vašeho domova, nevýhodou je nutnost instalace speciální aplikace, která bude monitorovat vaši činnost na počítači v průběhu zkoušky. Zda je váš počítač kompatibilní, můžete otestovat zde: https://home.pearsonvue.com/pmi/onvue. Pokud nemáte možnost instalace takového SW, pak můžete absolvovat zkoušku:

·        v testovacím centru –  jediné testovací centrum v ČR se nachází u nás v Gopas a.s. v Praze 10, Kodaňská 46/1441, na Slovensku je testovací centrum v GOPAS SR, a. s. v Bratislavě.

Platnost certifikátu

Platnost certifikátu je 3 roky. Pro obnovení certifikátu je třeba v průběhu tří let nasbírat 60 PDU – tj. 60 hodin osobního rozvoje – účast na školeních, přednáškách, konferencích, četbou knih, sledováním on-line videí atp.

Aktuální nabídka
Školicí místo
Jazyk kurzu

Uvedené ceny jsou bez DPH.