Objevte potenciál jazyka Python

čtvrtek 3. srpna 2023

Vstupte do světa Pythonu a objevte nekonečné možnosti, které vám tento populární programovací jazyk nabízí. Python je jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších programovacích jazyků na světě a jeho používání neustále roste. Proto jsme pro vás připravili speciálně zaměřené kurzy, které vám pomohou získat dovednosti a hlubší porozumění tomuto tématu.

 

Tibor Kurina o neuronových sítích a jejich využití v praxi

Neuronové sítě jsou skupinou algoritmů inspirovaných fungováním lidského mozku. Jejich konstrukce je založena na propojení umělých neuronů, které mohou provádět různé úlohy, jako je rozpoznávání vzorů, předpovídání, zpracování přirozeného jazyka a mnoho dalších. S rozmachem dostupných výpočetních zdrojů a zdokonalováním algoritmů se neuronové sítě dostaly do popředí zájmu a jejich praktické aplikace pronikají do různých odvětví lidského života.

Jednou z oblastí, kde se neuronové sítě s úspěchem uplatňují, je zpracování obrazu. Dnes se s nimi můžeme setkat v chytrých telefonech, kde pomáhají rozpoznávat obličeje při odemykání zařízení, nebo v kamerách v automobilech, které umožňují sledovat dopravu a předcházet nehodám.

Dalším úspěšným příkladem využití neuronových sítí je oblast přirozeného jazyka. Vývoj a zdokonalení takzvaných "rekurentních neuronových sítí" umožnily výrazně lepší syntézu a porozumění lidské řeči. Hlasoví asistenti, jako je Siri od společnosti Apple nebo Alexa od Amazonu, jsou nyní běžnou součástí našich domácností a kanceláří.

V oblasti doporučovacích systémů vytvářejí neuronové sítě personalizovaná doporučení uživatelům na základě jejich předchozího chování. Velké online platformy a služby, jako jsou Netflix, YouTube a Spotify, tyto technologie aktivně využívají ke zlepšení uživatelského zážitku a zvýšení úrovně zapojení svých uživatelů.

Mezi další využití neuronových sítí patří rozpoznávání rukopisu, autonomní vozidla, analýza finančních trhů, předpověď počasí a mnoho dalších.

Posuneme vás na vyšší úroveň

Neuronové sítě mají širokou škálu praktických aplikací a postupně mění různá odvětví lidského života. Jejich schopnost rozpoznávat vzorce, učit se a předvídat z nich činí nástroje s obrovským potenciálem pro zlepšení našich životů a podporu inovací v nejrůznějších oblastech. Proto jsme se v GOPASu rozhodli navrhnout soubor školení, která se na tuto oblast specializují.

 

Proč je důležité absolvovat naše nové kurzy Pythonu?

1. Flexibilita a bohatství knihoven: Python disponuje širokou škálou knihoven, jako jsou TensorFlow, Keras, PyTorch, Scikit-learn a další, které poskytují robustní nástroje pro vývoj a trénování neuronových sítí. Na školení se naučíme, jak tyto knihovny efektivně používat a využívat jejich funkce pro různé úlohy strojového učení.

2. Základy strojového učení:
Školení nám pomůže seznámit se s algoritmy učení, typy dat a přístupy k úlohám, jako je klasifikace, regrese a shlukování.

3. Návrh a trénování modelů:
Vývoj a trénování neuronových sítí je náročný proces, který vyžaduje specializované techniky. Školení nás naučí, jak navrhovat a přizpůsobovat architektury sítí, jak správně volit hyperparametry a jak vyhodnocovat výkonnost modelů.

4. Řešení reálných problémů:
Školení nám umožní pracovat na reálných projektech, což nám dá příležitost použít získané znalosti k řešení reálných problémů v odvětvích, jako je medicína, počítačové vidění, průmyslová automatizace a další.

5. Optimalizace a výkonnost: 
Školení nám pomůže naučit se optimalizovat kód a využívat hardwarové a softwarové zdroje k dosažení vyššího výkonu a výpočetní rychlosti.

6. Aktualizace:
Oblast strojového učení a neuronových sítí je neustále se měnící obor. Školení nám umožní držet krok s nejnovějším vývojem, trendy a osvědčenými postupy.

Pro koho je kurz vhodný?

Školení o vývoji neuronových sítí v jazyce Python je nezbytné pro ty, kteří se chtějí zapojit do světa strojového učení a umělé inteligence. Poskytne nám potřebné nástroje, znalosti a praktické zkušenosti k úspěšnému vytváření a implementaci neuronových sítí v reálných aplikacích a přispěje k technologickému pokroku v této dynamické oblasti.

 

S kým se na kurzech setkáte?


      Tibor Kurina                                   

Dlouhodobě se věnuje operačním systémům UNIX, skriptovacím programovacím jazykům, architektuře BigData, analýze dat a pokročilé analytice, zejména v oblasti strojového učení.

Jak účastníci kurzu hodnotí lektora?

Peter K. - Líbily se mi praktické příklady spolu s kvalitním přednesem lektora.

Peter S. - Výborné vysvětlení problematiky, důraz na samostatné činnosti (ladění programů apod.).

 


Mohlo by vás zajímat

  • Jsem v kurzu - 50 000 Kč na IT kurzy pro každého! » ZDE
  • Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
  • Plánované IT odborné konference » ZDE
  • Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
  • Získejte výhody z IT Klubu » ZDE