Navigace agilního světa: Rozšiřte své možnosti s metodou Scrum

úterý 1. srpna 2023

 

Agilní metody jsou dnes téměř všude. Již zdaleka to není jen záležitostí IT a softwarového vývoje. Mluvíme o agilních firmách, agilním leadershipu, agilních financích, Agilním HR. Agilní přístupy se používají ve finančním sektoru, ve výrobě ve zdravotnictví, nebo i ve školství. Tedy všude. Co to tedy znamená?

 

S tím jak se svět stává rychlejší, dynamičtější a méně predikovatelný, mění se i styl práce jak na takové situace firmy reagují. Agilní vlastně znamená rychle se měnící, pružný, reagující na změny. Namísto fixních ročních plánů průběžně reagujeme na zpětnou vazbu a změny bereme jako běžnou součást fungování. Agilní svět nepracuje s jednotlivci ale staví týmy, které jsou efektivnější na řešení komplexních problémů a snaží se jim dát větší samostatnost a nechat je se rozhodovat o řešení problémů samostatně.  

Jednou z nejznámějších agilních metod je Scrum. Scrum se primárně používá pro strategické plánování produktů. Je to metoda týmové spolupráce zaměřená na zákazníka a hodnotu kterou týmy dodávají v krátkých iteracích. Na konci každého krátkého cyklu se zeptají zákazníka na zpětnou vazbu, na základě této interakce naplánují další iteraci a tak si v průběhu ověřují, že jsou správným směrem. 

 

Kde se tedy můžete o Agilu a Scrumu dozvědět více?

Takové intro do agilních metod a Scrumu je kurz Agilní metody a Scrum - Praktická implementace kde se zaměřujeme na pochopení agilního fungování a Scrumu. Podobě se na to dívá kurz ICAgile Certified Professional – Agilní principy který jde více do šířky a vysvětluje různé praktiky agilního světa. 

 

Staňte se certifikovaným profesionálem

Scrum Alliance jako první certifikační autorita má díky své dlouhé historii celosvětově rozhodně větší impact a vlastnictví certifikace od Scrum Alliance je rozhodně výborná volba, tyto certifikace jsou na našem trhu velmi dobře známé a uznávané. 

Asi nejoblíbenější je CSM – Certified ScrumMaster který se zaměřuje na pochopení Scrumu z pohledu fungování týmu a klíčové role ScrumMastera. Pro produkťáky a business je tu CSPO – Certified Scrum Product Owner která se dívá na Scrum z pohledu business hodnoty, práce se zákazníkem a managementem Backlogu.

Obě certifikační řady mají pokračování Advanced a Certified Scrum Professional (Advanced Certified ScrumMaster (A-CSM), Advanced Certified Product Owner course (SCRUM_CSPO2), Certified Scrum Professional - ScrumMaster (CSP-SM), CSP-PO) které již vyžadují roční či dvouletou zkušenost na dané roli.

Z pohledu business agility, tedy agility na úrovni celé organizace se dívají kurzy CAL - Certified Agile Leadership které provádí managery a leadery potřebnou změnou struktury a kultury organizace. 

Agile je dnes takříkajíc všude. Takže ať už se rozhodnete jakkoliv, jistoou dávku agilty udete potřebovat ve všech prostředích. Tak proč nezačít rovnou teď?

 

Využijte Early Bird slevy!

Díky praktickým kurzům GOPASu máte jedinečnou příležitost rozvíjet své dovednosti v oblasti Scrumu a získat uznávané certifikáty.
Všechny tyto kurzy můžete absolvovat za výhodnou EARLY BIRD cenu!

Pokud se přihlásíte na vybrané termíny kurzů označené ikonkou nejpozději 30 dní před začátkem kurzu, získáte slevu až 6 000 Kč bez DPH.
Na termíny neoznačené touto ikonou se cena EB nevztahuje.

O autorce a lektorce kurzů Scrum

Zuzana (Zuzi) Šochová
Agile & Enterprise Coach; Certified Scrum Trainer; Author of The Great ScrumMaster Book and Agile Leader Book; Board member, Scrum Alliance

Zuzana je Certified Scrum Trainer s 20 lety praktických zkušeností a vášní pro spokojenější týmy, zlepšování podnikání a řízení změn v IT. Již v roce 2005 zaváděla agilní metody v USA. Jako certifikovaná trenérka Scrum Alliance Zuzi vyškolila tisíce Scrum Masterů a Product Ownerů po celém světě. 

Je přední odbornicí na agilní transformace a konzultovala stovky firem všech velikostí v rámci různých tréninkových projektů. Od představení Scrumu týmům až po pomoc s úspěšnou agilní transformací celého podniku. Je vynálezkyní konceptu #ScrumMasterWay.

 


Mohlo by vás zajímat

  • Jsem v kurzu - 50 000 Kč na IT kurzy pro každého! » ZDE
  • Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
  • Plánované IT odborné konference » ZDE
  • Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
  • Získejte výhody z IT Klubu » ZDE