Jsme partnerem vysokoškolské soutěže IT SPY

pondělí 23. října 2023

I tento rok jsme se stali partnerem soutěžního klání nejlepších diplomových prací IT SPY. 

V soutěži se utká 49 mladých informatiků, jejichž práce vybrali ambasadoři soutěže z téměř 1200 projektů, které byly obhájené v minulém akademickém roce na českých a slovenských vysokých školách. Dominantním tématem letošních soutěžních projektů jsou učící se algoritmy, tedy využití umělé inteligence. Rovněž můžeme sledovat i trend, kdy každoročně roste počet soutěžících mladých informatiček, které se umísťují na předních příčkách.

Vítěz hlavní kategorie vzejde z 15 semifinalistů a získá hlavní cenu 2.000 euro a vzdělávací kurzy zdarma od nás, Počítačové školy GOPAS. Soutěž IT SPY pořádají české a slovenské vysoké školy spolu s předním českým software house Profinit.

„Každý rok se těším na to, jaké diplomové práce se v soutěži sejdou a jakými tématy se v nich budoucí mladí IT odborníci zabývají. Dává nám to představu, kterým směrem se bude obor informatiky ubírat do budoucna. Letos budeme určitě pokračovat v trendu, kdy se mezi tématy prosazuje umělá inteligence a učící se algoritmy. I toto téma však rozšiřuje možnosti nového pohledu na tradiční problematiku, které studenti řešili ve svých pracích před rozšířením AI, “ prozrazuje první poznatky z letošního ročníku IT SPY předseda poroty, Jiří Vokřínek z Fakulty elektrotechnické ČVUT Praha. Soutěžní práce se zabývají také aplikací IT ve zdravotnictví, např. vyhodnocováním 3D medicínských dat, řízením výroby léčiv, detekcí snímků kožních nemocí a rozborem psychoterapeutických sezení. IT oblast dnes prakticky nemá hranice, proto absolventi řeší i náročné úlohy v oblasti online obchodování na burze, při odhalování fake news apod.

Do aktuálního ročníku soutěže IT SPY se zapojilo 8 předních českých vysokých škol a 5 slovenských univerzit, na nichž v minulém akademickém roce obhájili mladí informatici téměř 1200 diplomových prací. V září z nich vybrali zástupci vysokých škol, tzv. ambasadoři, celkem 49 projektů s největším potenciálem na vítězství v soutěži. Následně budou dle pravidel vybráni semifinalisté a finalisté, kteří budou svoji práci osobně obhajovat před porotou ve finále, jež proběhne 22. listopadu 2023. Blíže se s nejlepšími pracemi můžete seznámit na webu soutěže www.itspy.cz.

Záštitu soutěži letos udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo průmyslu, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR, Hospodářská komora, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, ICT Unie a KINIT.

 

O soutěži IT SPY

IT SPY je oficiální soutěž českých a slovenských univerzit o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií. Po odborné stránce soutěž zaštiťují česká a slovenská sekce celosvětové profesní organizace ACM. Cílem soutěže je podpořit studenty v jejich studiu a pomoci jim uplatnit tuto snahu i výsledky v praxi.

 

Více informací naleznete na www.itspy.cz


Mohlo by vás zajímat

Jsem v kurzu - kurzy, na které vám přispěje MPSV až 82%! » ZDE
Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
Plánované IT odborné konference » ZDE
Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
Získejte výhody z IT Klubu » ZDE