Agilní HR začíná být stále častěji skloňovaný termín, který je ale často z pozice HR těžko uchopitelný. Agile mění kulturu organizace, staví na spolupráci, leadershipu, flexibilitě. V rámci praktického workshopu se podíváme na jednotlivé prvky [...]
 • SCRUM_ICP-AHR
 • Délka 2 dny
 • 0 ITK bodů
 • 0 termínů
 • Praha (21 000 Kč)

  Brno (na vyžádání)

  Bratislava (950 €)

Agilní HR začíná být stále častěji skloňovaný termín, který je ale často z pozice HR těžko uchopitelný. Agile mění kulturu organizace, staví na spolupráci, leadershipu, flexibilitě. V rámci praktického workshopu se podíváme na jednotlivé prvky HR v agilní organizaci, vyzkoušíte si konkrétní agilní praktiky nabírání lidí, ohodnocování a rozvoje zaměstnanců.

Chcete být efektivními HR pracovníky v moderní agilní organizaci? Pak je Agile HR workshop právě pro vás.

V případě online formy je kurz rozdělen na 4 půldny (10:00-14:00)

»

Pro HR managery a partnery, personalisty, ředitele, managery, ScrumMastery, agilní leadery a všechny, kteří se zajímají o problematiku agilního HR, řízení lidských zdrojů, talent development a rozvoj zaměstnanců.

Chcete si udělat představu o tom, co takové Agile HR obnáší? Stáhněte si publikaci Agilní HR nebo se podívejte na šestý díl minisérie “Agilní metody řízeni projektů“, kde se dozvíte, jak na Agile v HR. Dozvíte se, jak se mění přístup k pozicím, náborům nových zaměstnanců a performance reviews. Autorem je Zuzana ‘Zuzi‘ Šochová, agilní kouč a Certified Scrum Trainer (Scrum Alliance) a školitel kurzu Agilní HR.

Workshop je veden interaktivní formou, kde účastníci sdílejí zkušenosti, tipy a triky, diskutují case-studies a konkrétní situace z prostředí jejich organizace. Je zaměřený na pochopení změny kultury agilních organizací a s tím související změnou fungování a role HR.

V případě virtuální formy workshopu používáme ke spolupráci Zoom s breakouty a Mural board. Naše virtuální školení jsou vysoce interaktivní, používáme Training from the Back of the Room, účastníci spolupracují v malých týmech na úkolech, diskutují o scénářích a řeší konkrétní situace. Neztrácíme interaktivitu ani žádné hry. Podívejte se, jak jsou vedeny virtuální workshopy.

Kurz vede autorka populární knihy Skvělý ScrumMaster (The Great ScrumMaster: #ScrumMasterWay), The Agile Leader: Leveraging the Power of Influence a Agilní metody řízení projektů, která se s vámi podělí o praktické zkušenosti, jak začít svou kariéru jako skvělý ScrumMaster.

Pro získání certifikace od ICAgile - Agility in HR (ICP-AHR) musíte splnit následující požadavky:

Aktivně se účastnit celého workshopu, spolupracovat s účastníky na úkolech a připravit plán změn aplikovatelných v prostředí vaší organizace.

 • Co je to Agile, jak Agile mění klasické fungování HR
 • Organizační design a kultura agilní organizace
 • Uplatňování agilních postupů v operacích a iniciativách
 • Jak se mění recruiting, hiring, resp. nabírání lidí
 • Jak na performace review, ohodnocování a rozvoj zaměstnanců
 • Motivace, zodpovědnost, ownership a rozvoj
 • Pozice, role a kariérní model
 • Praktické tipy na změnu fungování a nový způsob práce, podpora agilního myšlení v organizaci

Kurz není přehledem právních regulací a governance principů, ale pomáhá HR se přeorientovat a být leadery agilní transformace. Pokud chcete opravdu změnit firemní kulturu a firmu posunout směrem k agilní organizaci, nemůžete se zastavit na hranici IT oddělení. Je potřeba, aby i ostatní oddělení fungovala na stejné vlně. A to včetně HR (tedy Human Resources). Zdánlivě to není velká změna, i v agilní organizaci musí HR pomáhat s hledáním a najímáním zaměstnanců, vzděláváním, rozvojem lidí atd., ale najednou se nezaměřujeme na jednotlivce a jejich specializaci, ale na posílení týmovosti a spolupráce. Mění se celý systém, kde agilní HR je tu pro své zákazníky, tedy zaměstnance (všech úrovní) a ty vtahuje do svého fungování.

Aktuální nabídka
Školicí místo
Jazyk kurzu

Uvedené ceny jsou bez DPH.