DASA DevOps Fundamentals - nová verze 3.0

středa 13. září 2023

DASA (DevOps Agile Skills Association), jeden z předních světových poskytovatelů školení DevOps, nyní uvádí novou verzi školení DASA DevOps FundamentalsTM. Tato nová verze 3.0 přináší řadu úprav a doplňků, které účastníkům usnadní pochopení postupů DevOps a také jejich praktické využití.


Největší změnou oproti původní verzi 2.0 je změna struktury kurzu. Kurz je nyní strukturován podle konceptu "CALMS". "CALMS", tj. kultura - Culture, automatizace - Automation, štíhlost - Lean, měření - Measurement a sdílení - Sharing, poskytuje holistický přístup k DevOps. Nezaměřuje se tedy pouze na nástroje nebo procesy DevOps, ale pomáhá například i s pochopením a změnou firemní kultury, měřením přínosů transformace DevOps a dalšími aspekty, které je třeba řešit, aby bylo možné dosáhnout přínosů DevOps.

Dalším významným doplňkem je větší pozornost věnovaná konceptu Serverless computing. Kurz poskytuje vysvětlení pojmu serverless, včetně příkladů, jako je využití funkcí Amazon AWS Lambda. Tyto funkce a architektura serverless obecně nabízejí organizacím velmi rychlou škálovatelnost a pomáhají například v situacích, kdy organizace zažívá velké výkyvy v požadavcích na infrastrukturu. Což mohou být nepravidelné nárůsty na webových stránkách a pak zase období bez zátěže. Pokud organizace využije funkce AWS Lamda, nemusí v případě těchto nepravidelných nárazů udržovat a platit za stálou infrastrukturu, ale platí pouze náklady v době nárůstu. To je jen jedna z řady výhod používání serverless.

 

Nová verze DASA DevOps FundamentalsTM 3.0 věnuje také více pozornosti konceptu Site Reliability Engineering (SRE), který byl původně používán ve společnosti Google, ale nyní je celosvětově rozšířen pro své jedinečné výhody. Jeho jádrem je využívání postupů softwarového inženýrství v provozu IT a důsledné měření služeb a infrastruktury.

Výše uvedené koncepty představují pouze malé procento obsahu celého kurzu. Kurz DASA DevOps FundamentalsTM 3.0 zahrnuje také další klasické postupy DevOps, jako jsou mikroslužby, CD - Continuous Delivery: průběžné doručování, produktově orientované týmy a další.

Kurzy DASA DevOps

DevOps Introduction (DEVOPSI)
DevOps Fundamentals 
(DEVOPSFT)
DevOps Product Owner + certifikační zkouška 
(DEVOPSPOT)
DevOps Professional - Enable and Scale + certifikační zkouška 
(DEVOPSPT)

 

Pro koho jsou kurzy určené?

 • Inženýři DevOps
 • Vlastníci produktů
 • Specialisté na integraci
 • Provozní manažeři
 • Manažeři řízení incidentů a změn
 • Systémoví administrátoři
 • Specialisté na sítě
 • Manažeři
 • Architekti infrastruktury a systémů
 • Testeři

 

S kým se na kurzech potkáte?

                                                                                                                   

Martin Vitouš

Martin Vitouš je konzultant, lektor, mentor a kouč. Stal sa ambasádorom organizácie DASA. Je akreditovaným lektorom ITIL®, PRINCE2®, PRINCE2 Agile®, COBIT®, DASA DevOps a Practical Kanban. Martin je nezávislý profesionál, ktorý pomáha firmám riešiť problémy a využívať príležitosti nielen pri riadení IT, ale aj celých firiem. Využíva na to znalosti a skúsenosti získané za 30 rokov praxe v nadnárodných spoločnostiach a pri spolupráci s rôznymi klientmi.
Je také lektorem GOPASu v oblasti Business Intelligence.

 

                                                                                                                   

Ludmila Vráželová

Ludmila Vráželová je lektorkou a konzultantkou s bohatými skúsenosťami v oblasti IT a obchodnej transformácie. Poskytuje odborné IT školenia, workshopy a konzultácie pre manažérov a odborníkov, ktorí chcú nastaviť a riadiť IT podľa rámcov ITIL®, COBIT®, IT4IT®, DevOps, IT4IT® a PRINCE2®. Okrem toho dokončila 3 projekty v rámci Lean Six Sigma a má skúsenosti s implementáciou HP Service Manager a BMC Remed, ako aj s platformou ServiceNow.

 

Jak hodnotí lektory účastníky kurzů?

Stanislav K. - Skvělý trenér s praktickými zkušenostmi. Pan Martin umí poutavě vyprávět, dobře se poslouchá, během školení zapojil své předchozí zkušenosti, což mi umožnilo nahlédnout do problematiky zavádění agilních či DevOps postupů do firem.

Michaela R. - Skvelý lektor, zaujímavé a pútavé podanie.

Jaroslav S. - Paní Vráželová byla velmi milá a profesionální. 

 


Mohlo by vás zajímat

 • Jsem v kurzu - 50 000 Kč na IT kurzy pro každého! » ZDE
 • Nové termíny webináře IT Ráno ZDARMA » ZDE
 • Plánované IT odborné konference » ZDE
 • Kurzy si můžete zopakovat ZDARMA v rámci GARANCE VĚDOMOSTÍ
 • Získejte výhody z IT Klubu » ZDE