Cloud bez serverů. I to bude jedním z témat JavaDays 2019

pondělí 4. listopadu 2019

Ještě donedávna bych si nedokázal představit návrh IT systému bez toho, aniž by v něm figurovaly servery. Ať už virtuální nebo fyzické, neustále běžící a vytížené jen zlomek času z toho, za který platíme. Pak jsem měl ale zajímavou zkušenost s tvorbou architektury hybridního prostředí pro významného zákazníka ze severských zemí,“ říká Pavel Mlčuch, jeden ze speakerů nadcházející konference JavaDays 2019.

Po dokončení projektu, který je sice postaven v cloudu, ale s využitím tradičních virtuálních strojů a spravovaných databází, dostal volné ruce k vytvoření nástavby nad stávajícím řešením. A tak začal pokukovat po serverless technologiích a začal se učit, jak v podstatě nahradit servery. „Postupem času jsem se dostal nejen ke známým Lambda funkcím, ale i k technologiím, díky kterým se můžeme zbavit stále-běžících serverů natrvalo. Není nezajímavé, že výsledkem mého snažení byl systém, který sám o sobě, pokud není využíván, nestojí na provozních nákladech vůbec nic,“ dodává Pavel Mlčuch.
 
Pokud vás zajímají technologie, které vám umožní vytvořit levné, jednoduché a zároveň robustní aplikace a oprostí vás od nutnosti správy infrastruktury a platformy, neměli byste si přednášku Cloud bez serverů od Pavla Mlčucha z Tieta rozhodně nechat uniknout.

O speakerovi

pavel-mlcuch_R_gopas.pngPavel Mlčuch
Pavla, Tieto vývojáře pro velkou finskou dopravní agenturu, baví hlavně Java, Angular, webové aplikace a jejich bezpečnost. Na JavaDays se bude věnovat světu serverless computingu. Ukáže, co nabízí a jak do něj proniknout. Bude se věnovat způsobům, jak rozběhnout kód bez serveru, a zaměří se i na databáze a další služby, které dnes v cloudu můžeme mít bez nutnosti platit za virtuální stroj.