Praktická kryptografie pro správce i vývojáře

Přijďte se seznámit s principy kryptografie a objevte bezpečnostní a výkonové limity starších i aktuálních šifrovacích a hash algoritmů. Absolvujte zbrusu nové školení Praktická kryptografie pro správce i vývojáře [GOC161]! Toto praktické třídenní školení by si neměli nechat ujít především IT správci, vývojáři a návrháři systémů a aplikací.

prakticka-kryptografie-goc161-pocitacova-skola-gopas-(1).png

O kurzu

Kurz Praktická kryptografie pro správce i vývojáře [GOC161] vás praktickou cestou seznámí s principy a vlastnostmi aktuálně používaných šifrovacích a hash algoritmů, jako jsou AES, RSA, SHA256, SHA1, ECDSA, ECDH, RC4 a dalších, stejně jako s certifkáty, PKI a protokoly vyšší úrovně jako jsou TLS/SSL, Kerberos nebo DPAPI, šifrováním disků (např. BitLocker) a databází, ukládáním šifrovacích klíčů a hesel na webových serverech, v databzázích a prohlížečích a trezorech hesel.
 
BONUS | Během 3 dnů tohoto školení si probereme i časová razítka a kvalifikované zaručené certifikáty.

Naučíme vás:

Porozumět principům kryptografie a vidět je v aktuálně používaných algoritmech
Chápat bezpečnostní a výkonové limity starších i aktuálních šifrovacích a hash algoritmů
Na aktuálních technologiích porozumět použití nejmodernějších algortimů i těch starších v případě nutné kompatibility
Navrhnout zabezpečení databáze, datových disků i disků operačního systému, šifrovat komunikace klient-server
Zabezpečit šifrovací klíče a hesla na webových serverech, v databázích, při přenosu mezi uživatelem a serverem, využívat vícefaktorové ověřování 
Zvolit správně sílu a parametry PKI kryptografií a porozumět souvisejícím technologiím, jako je CRL a OCSP nebo časová razítka
Zjistit více

Mohlo by vás zajímat

Windows Server 2016/2012 - Enterprise PKI Deployment
5denní kurz Windows Server 2016/2012 - Enterprise PKI Deployment [GOC173] seznamuje účastníky se všemi principy a technikami plánování, nasazení, správy a řešení potíží s PKI na platformě Windows. V průběhu celého kurzu se probírá životní cyklus certifikátů a jejich klíčů, zálohování klíčů i certifikačních autorit a řešení potíží při vydávání ručním i automatickém (autoenrollment). Zjistit více »

EC-Council Encryption Specialist
EC-Council Encryption Specialist [ECES] je hard-core deepdive elitní školení této renomované firmy, které má za úkol seznámit bezpečnostní IT specialisty s principy implementací šifrovacích metod. ECES školení je unikátní v tom, že se můžete dozvědět detaily o principech šifrování a hashů, ale i prakticky vyzkoušet jejich implementaci v reálných aplikacích a serverových řešeních. Zjistit více »

GLAB007 s Ondřejem Ševečkem
Ve spolupráci s IT Security expertem a produktovým manažerem kurzů Windows bezpečnosti, Ondřejem Ševečkem, jsme připravili novou Smělou výzvu! Na 2denním praktickém cvičení Capture the Flag - Hackni si Windows podnikovou síť! [GLAB007] se od Ondřeje Ševečka dozvíte, jak se pomocí účtu obyčejného uživatele postupně vypracovat na vládce celé podnikové sítě postavené na Microsoft technologiích. Zjistit více »

600x313-N-2-(1).png
Aktualizováno: 03.12.2018
Publikováno: 26.09.2018