Krádež identity? Mně se to stát nemůže.

Aby vaše soukromá data zůstala soukromá a vaše důvěrná komunikace důvěrnou, není v dnešní době natolik složité zajistit. Jde především o důslednost a pochopení základních IT bezpečnostních principů. I přesto se většina běžných uživatelů na bezpečnost svých dat a v konečném důsledku i bezpečnost svou dívá jako na něco, co se jim stát nemůže, protože "koho by jejich data asi tak mohla zajímat".

Ochrana-dat-480x250-2-500.png

"Řetěz je tak silný, jako jeho nejslabší článek."


Takový přístup však přináší vodu na mlýn útočníkům, jejichž útoků v dnešní době stále přibývá a zdaleka se nezaměřují pouze na velké společnosti nebo státní složky. Jak je totiž známo, řetěz je tak silný, jako jeho nejslabší článek. Kromě ztráty identity a soukromých dat riskují běžní uživatelé i ztrátu firemních dat a zneužití firemních přistupů ke všem možným online účtům, kterých je i v těch nejmenších firmách celá řada.
 
Právě z tohoto důvodu jsme pro běžné uživatele připravili kurz Ocharana dat a soukromí pro běžné uživatele [GOC51]. Na tomto dvoudenním kurzu se účastníci seznámí s principem šifrování a digitálního podpisu, bezpečně uchovávat firemní data, bránit se proti odposlechu elektronické komunikace, prakticky nasadit šifrování pevných disků, USB klíčenek a e-mailů.
 
Kurz Ochrana dat a soukromí pro běžné uživatele [GOC51] je vhodný pro každého, kdo chce mít jistotu, že jeho data nikdo nemůže ukrást či odposlouchávat. Školení je také vhodné pro začínající administrátory, kteří chtějí mít firemní data v bezpečí i v okamžiku, kdy je uživatelé odnáší mimo fyzické pracoviště firmy na přenosných počítačích, médiích a při e-mailové komunikaci.
 

Osnova kurzu

- Co je šifrování, podepisování a k čemu je to dobré
- Symetrická a asymetrická kryptografie
- Ochrana dat v klidu
- Šifrování jednotlivých souborů od hesel ve Wordu po TrueCrypt
- Bezpečné paměťové médium: jak ho snadno vyrobit nebo správně koupit
- Šifrování datových disků
- Ochrana počítače a operačního systému
- Bezpečný start počítače, co je TPM a UEFI Secure Boot
- Šifrování disku s operačním systémem (BitLocker, TrueCrypt)
- Nebezpečí DMA - aneb když ani šifrování nepomůže
- Ochrana dat v pohybu
- Na bezpečnost musí být dva - spolupráce obou stran komunikace
- Získání osobního certifikátu pro bezpečný e-mail, komerční i zdarma
- Záloha a obnovení osobního certifikátu
- Elektronické podpisy a šifrování e-mailů v programech Microsoft Outlook, Windows Live Mail a Mozilla Thunderbird
- Šifrovaný Instant Messaging a hlasové hovory
Registrace » 

Mohlo by vás zajímat

Posledních 20 volných míst na HackerFest 2019!

Největší IT Security a Hacking událost tohoto roku se blíží ke svému kapacitnímu limitu! Aktuálně zbývá méně něž 20 volných míst na konferenci HackerFest 2019! Využijte poslední šance potkat se s TOP IT Security speakery a svými podobně smýšlejícími kolegy z IT Security branže. Zjistit více »

690x80.png

Staňte se profíkem na bezpečnost v cloudu!

Cloud je bezpochyby fenomén dnešní doby. Není se čemu divit, cloudové technologie přivály do IT čerstvý vzduch a staly se jakýmsi milníkem obrovského pokroku IT, který v posledních letech zaznamenáváme jak v pracovním, tak i v osobním životě. A právě všudypřítomností cloudu vyvstává otázka jeho bezpečnosti. Zjistit více »
 

EC-Council Certified Security Analyst

Školení EC-Council Certified Security Analyst [ECSA] je pokročilé hacking školení vhodné pro absolventy kurzu Certified Ethical Hacker v10. Na školení se studenti naučí analytickou stránku etického hackingu, kdy hlavní motivací je sestavení finální analýzy a reportingu ze všech nástrojů a technik, které jsme si představili na kurzu CEHv10. Zjistit více »
Aktualizováno: 10.07.2019
Publikováno: 01.07.2019