Kotlin. Moderní alternativa Javy

Jazyk Kotlin je relativně mladý a moderní staticky typovaný objektově-funkcionální jazyk, který využívá rozsáhlý ekosysystém jazyka Java a přitom sebou přináší také řadu pokrokových jazykových konstrukcí. Pokud se o tomto bezpochyby pokrokovém jazyce chcete dozvědět více a naučit se s ním pracovat, neměli byste si nechat uniknout naše zbrusu nové školení Kotlin - úvod do jazyka [KOTLIN1]!

Třídenní kurz Kotlin - úvod do jazyka [KOTLIN1] nabízí účastníkům seznámení s novým a moderním jazykem Kotlin, který nyní tak trochu šlape na paty programovacímu jazyku Java. Tento kurz přijde vhod především vývojářům v jazyku Java, kteří zvažují přechod na modernější vývojový prostředek, avšak požadují zachování plné kompatibility s dosud vyvinutými komponentami.

V neposlední řadě se kurz Kotlinu může hodit také programátorům pracujícím v některým ze skriptovacích jazyků, kteří chtějí využít výhody robustnosti, bezpečnosti a efektivnosti staticky typovaného objektově-funkcionálního jazyka.

Osnova kurzu

Základy funkcionálního programování
Přehled jazyka Kotlin
Třídy a objekty
Funkce
Lambda výrazy a anonymní funkce
Ostatní
Zobrazit detailní osnovu »

kotlin2.png
 

Mohlo by vás zajímat

Vývoj aplikací v Java EE

Čtyřdenní kurz Vývoj aplikací v Java EE [JJ2EE1] seznamuje účastníky s platformou Java EE a jednotlivými dílčími technologiemi, ze kterých se Java EE skládá (Servlety, JSP, JAX-RS, EJB/CDI, JPA, JAX-WS). Kurz dále vysvětlí, jak se liší Java SE a Java EE a jak vypadá architektura běžné serverové aplikace. Zjistit více »

Java SE - programování II

Kurz Java SE - programování II [JPROG1_5] je vhodný pro mírně zkušené Java programátory a pro programátory, kteří chtějí přejít z jiných objektově orientovaných programovacích jazyků (jako je C++, JavaScript, Delphi, Python). Na kurzu se programuje v prostředí IntelliJ IDEA, Eclipse nebo NetBeans nad Oracle JDK 8. Zjistit více »

JavaDays 2019

JavaDays 2019 je česká konference s nejvýznamnějšími českými a slovenskými osobnostmi Javy. Konference je určena Java vývojářům, programátorům a všem, co se o Javu a související technologie zajímají. Těšit se můžete na nejznámější odborníky a experty na Javu přičemž přednášky budou probíhat v českém či slovenském jazyce. Zjistit více »
Aktualizováno: 18.11.2019
Publikováno: 27.07.2018