Konec podpory SQL Serveru 2008. Jste připraveni?

Microsoft již brzy ukončí podporu pro SQL Server 2008 a Windows Server 2008. Termín pro ukončení podpory SQL Serveru 2008/2008 R2 je stanoven na 9. července 2019. U Windows Server 2008 následně na 14. ledna 2020. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili kurzy, které se vám jistě v následujících měsících budou velice hodit.
 
2018_124---Banner-Microsoft-Azure-GOPAS_2019-(2).png
 
Jednou z cest, jak se vypořádat s ukončením podpory SQL Serveru 2008 je bezpochyby migrace do cloudu. Konkrétně do cloudu v podobě Microsoft Azure, který se stává čím dál tím více oblíbeným řešením u středně velkých a velkých firem po celém světě.
 

Proč zvolit Microsoft Azure?

Microsoft Azure umožňuje hostovat vaše relační databáze buď jako PaaS službu Azure SQL Database, kdy je za správu serveru, jeho zabezpečení, zálhování, aktualizace i vysokou dostupnost zodpovědný Microsoft, nebo využít možnosti pronájmu licence na klasický Microsoft SQL Server, který si nainstalujete do virtuálního serveru hostovaného v rámci služby Azure Virtual Machines a budete zodpovědní za jeho kompletní správu.
 
Na našem kurzu Microsoft Azure - správa SQL Server relačních databází [GOC212] se seznámíte s oběma variantami z pohledu správce - budou porovnány rozdíly mezi oběma přístupy, migrace databáze do cloudu a z cloudu, pravidelná údržba, zabezpečení databáze a best-practices, které není dobré opomenout.
 

Naučíme vás:

  • Porozumět principům fungování cloudové platformy Microsoft Azure 
  • Pochopit rozdíly mezi různými způsoby hostování Microsoft SQL Server relačních databází
  • Vytvářet a migrovat databáze do PaaS služby Azure SQL Database
  • Porozumět rozdílům mezi Azure SQL Database a Microsoft SQL Server a možným problémům při migraci databáze do cloudu
  • Pracovat s Azure Virtual Machines a porozumět specifickým požadavkům pro provoz Microsoft SQL Serveru
  • Optimalizovat databáze hostované v cloudu

Nadcházející termíny:

PRAHA BRNO
26. 08. 2019     Objednat » 26. 08. 2019     Objednat »
02. 12. 2019     Objednat » 02. 12. 2019     Objednat »
 

Mohlo by vás zajímat 

Microsoft Azure pro IT Pro systémové správce

Podívejte se na aktuální nabídku kurzů Microsoft Azure určených pro IT PRO systémové správce, ve které naleznete kruzy zabývající se jak integrací základních on-prem technologií a architekturou řešení, tak i správou SQL Server relačních databází či virtuálních počítačů (VM). Zjistit více »
 

Azure certifikace pomocí Azure Transitions Exams

Připravte se na Microsoft Azure podle rolí pomocí Azure Transtitions Exams! Využijte této nabídky co nejdříve, Transitions Exams je možné složit do 30. 6. 2019. Zjistit více »
 

Seznam přednášek konference TechEd-DevCon

Podívejte se, co pro vás chystáme na letošním ročníku konference TechEd-DevCon. Seznam přednášek, z kteých v tuto chvíli vybíráme spolu s našimi produktovými manažery je zveřejněn na www.teched.cz. Těšit se můžete opět na řadu zajímavých přednášek zabývajících se aktuálními i boudoucími trendy ve světě IT. Zjistit více »
Aktualizováno: 12.06.2019
Publikováno: 25.03.2019