Kurz ECSA - dvojitá porce hackingu

Školení EC-Council Certified Security Analyst se dočkalo zajímavého rozšíření. Kurz vedený Williemem Ischanoe (patron konference HackerFest a PM kurzů hackingu) nyní obohacuje o své mnohaleté zkušenosti penetračního testera Roman Kümmel (penetrační tester a lektor kurzů IT Security). V rámci jednoho kurzu tak získáte cenné informace a příležitost načerpat znalosti od obou lektorů.
 

Jak rozpoznat hlavní rizika

Školení EC-Council Certified Security Analyst [ECSA] je pokročilé hacking školení vhodné pro absolventy kurzu Certified Ethical Hacker v10 [CEHv10]. Na tomto školení se naučíte analytickou stránku etického hackingu, kdy hlavní motivací je sestavení finální analýzy a reportingu ze všech nástrojů a technik, které jsme si představili na kurzu CEHv10.

Během tohoto velmi intenzivního školení se naučíte rozpoznávat hlavní rizika a vytvářet vhodná doporučení pro IT politiky, která mají za cíl odstraňování těchto rizik. Naučí se navrhovat komponenty zabezpečení a zavádět metodiku jejich testování pro co nejúčinnější ochranu před hackery.
 

O lektorech

william-ischanoe-pocitacova-skola-gopas-r.pngWilliam Ischanoe se rád zabývá vším, co někdo zapomněl zašifrovat, Windows komponentami z pohledu bezpečnosti, autentizaci, PKI, IPSecem a WiFi. William je také patronem největší IT Security a Hacking události v České republice - konference HackerFest.

 

roman-kummel-pocitacova-skola-gopas-r-(2).png

Roman Kümmel je jedním z nejlepších odborníků v ČR na poli penetračního testování webových aplikací, autorem nejznámějšího českého webu v oblasti hackingu SOOM.cz a také autorem jedné z nejlepších publikací na téma Cross Site Scripting a návazných webových útoků.

 

Osnova kurzu

Motivace pro sestavení bezpečnostní analýzy
Pokročilé hledání pomocí Google Hackingu
Analýza provozu TCP/IP
Pokročilé techniky odposlechu
Testování zranitelností pomocí Nessus a dalších skenerů zranitelností
Pokročilé testování bezdrátových sítí
Analýza provozu pomocí SNORTu
Pokročilé exploitace nástroje
Metodika pentestingu
[...] Zobrazit celou osnovu »  
 
Zjistit více »


Mohlo by vás zajímat

Používáte zařízení s Androidem? Pak zbystřete.

Na základě nedávno zveřejněné zprávy od společnosti Google vzrostl meziročně počet stažení potenciálně škodlivých aplikací, které mohou nebezpečně ovlivnit uživatelovo soukromí. Podle předních odborníků na kybernetickou bezpečnost a etický hacking je pak největší hrozbou pro mobilní zařízení s Androidem právě narůstající malware. Zjistit více »


Krádež identity? Mně se to stát nemůže.

Aby vaše soukromá data zůstala soukromá a vaše důvěrná komunikace důvěrnou, není v dnešní době natolik složité zajistit. Jde především o důslednost a pochopení základních IT bezpečnostích principů. I přesto se většina běžných uživatelů na bezpečnost svých dat a v konečném důsledku i bezpečnost svou dívají jako na něco, co se jim stát nemůže, protože "koho by jejich data asi tak mohla zajímat". Zjistit více »

Užijte si září plné hackingu! "HACKombo" začíná 16. 9. 2019

Využijte září k rozšíření svých IT znalostí a zúčastněte se jedinečného "hackovacího maratonu", který odstartuje konference HackerFest 2019 - největší IT Security a Hacking událost letošního roku! Konference bude doprovázena praktickým workshopem a exkluzivním seminářem s Paulou Januszkiewicz, na který se můžete registrovat již nyní! Zjistit více »

Aktualizováno: 09.07.2019
Publikováno: 08.07.2019