Vybavení učeben

Učebna Počítačové školy GopasKurzy probíhají v učebnách školicích středisek v Praze, Brně a Bratislavě - v Praze to je v budově Kodaňská 4D Center v Praze 10 Vršovicích, v Brně v budově Business Complex TITANIUM v ulici Nové sady a v Bratislavě v části Ružinov.

Učebny jsou vybavené moderní výpočetní technikou. V každé z učeben je k dispozici 6-12 pracovišť tak, aby každý účastník kurzu pracoval u jednoho počítače samostatně. Všechny učebny jsou plně klimatizované.

Vykonné servery učebenÚčastníci administrátorských kurzů mají k dispozici výkonné servery. Učebna pro grafické kurzy je vybavena speciálními grafickými monitory. Ve všech učebnách je obrazovka lektorského počítače promítána kvalitním datovým projektorem, aby bylo možno prováděné postupy názorně demonstrovat. V učebně nechybí ani bílá tabule na poznámky nebo flipchart. Z každého počítače je možný přístup na Internet a bezdrátová síť WiFi je dostupná ve všech prostorách GOPASu.
Mobilní učebny
 
Počítačová škola Gopas disponuje i vysoce výkonnými mobilními učebnami, sestavenými z kvalitních značkových notebooků se širokoúhlými obrazovkami, propojenými do bezdrátové sítě. Mobilní učebny (včetně učebny Apple) je možné postavit kdekoli dle přání zákazníka.
 

GOPAS Telepresence Training

Tento systém výuky (GTT) byl vyvinut na základě mnohaletých zkušeností našich lektorů ve spolupráci s předními dodavateli teleprezenční techniky.

Školení probíhá ve speciálně upravené dvojici učeben. V první je přítomen lektor a několik účastníků a kurz zde probíhá standardním způsobem. V druhé, teleprezenční učebně, je přítomno několik posluchačů a tato učebna je propojena s první učebnou videokonferenční technologií Cisco s oboustranným přenosem videa a zvuku ve vysoké kvalitě. Lektor i účastníci využívají také navzájem propojené smart boardy v obou učebnách, lektor může zobrazovat i vzdáleně ovládat počítače všech studentů v obou učebnách. Výsledkem je taková výuka, která se svoji interaktivitou a kvalitou neliší od výuky v jedné učebně. Studenti v obou učebnách mají k dispozici služby na stejné úrovni (předinstalované počítače, příručky, klientský servis, občerstvení, technická podpora).

Tato technologie je v ČR a SR mezi vzdělávacími institucemi technologicky unikátní. Umožňuje nám realizovat málo vypisované a speciální kurzy ve všech pobočkách naší Počítačové školy podle poptávky zákazníků a díky tomu studenti nemusí kvůli kurzu cestovat. Pro celkový počet studentů v obou učebnách dohromady platí stejný limit jako pro standardní kurzy, tj. 12 účastníků.