Srpen - ideální čas pro skládání certifikačních zkoušek

S růstem popularity cloudových řešení a zvyšujícím se požadavkem firem na vysoce kvalifikované pracovníky zejména v oboru IT, je certifikační zkouška tím správným řešením. Certifikát je vnímán jako garance vysoké profesionality jeho držitele a mnohé uchazeče o zaměstnání při výběrovém řízení posune v žebříčku vhodných kandidátů výše.

Certifikace společnosti Microsoft vám umožní dosáhnout vyšší úrovně odborných znalostí a zároveň z Vás činí i poptávanou komoditu na trhu práce.

Přehled Microsoft certifikací:
  • Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA)
  • Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD)
  • Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE)
  • Microsoft Office Specialist (MOS)
  • Microsoft Technology Associate (MTA)
  • Microsoft Certified Specialist (Specialist)

Kategorie MCP certifikací
MCP.png


V poslední době je čím dál více vyhledávaná certifikace Microsoft Office Specialist, kdy je hodnocena zručnost a vědomosti uživatele při práci s aplikacemi Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook, SharePoint, OneNote).

MOS je možno složit v následujících úrovních:

  • Core – základní úroveň certifikace MOS. Jedna zkouška z vybrané aplikace Microsoft Office.
  • Expert – pokročilá náročnost. Dvě zkoušky z aplikací Microsoft Word nebo Excel.
  • Master – nejvyšší úroveň dovedností práce s aplikacemi Microsoft Office. 6 zkoušek, z nichž povinné jsou Word, Excel a Powerpoint. Volitelnou aplikací může být: Outlook, Access, SharePoint, OneNote nebo Office 365.

 Office.png

Příprava na certifikace
V Gopasu lze certifikační zkoušky nejen skládat, ale i se na ně pečlivě připravit. Můžete využít jednak kurzů doporučených k přípravě na získání certifikátu nebo samostudijních testů firmy Kaplan SelfTest. Jedná se o knihovny testových otázek ke konkrétním certifikačním zkouškám. V každé knihovně naleznete souhrn podobných otázek, jaké se vyskytují v oficiálních testech společností Prometric a Pearson VUE. Doporučené kurzy pro přípravu k MOS certifikacím jsou v katalogu označeny symbolem Office_symbol.png.

Veškeré informace o přípravě na certifikace, procesu přihlášení, průběhu testování a přípravě k certifikačním zkouškám naleznete zde.

Odpovědi na nejčastěji kladené otázky ohledně Microsoft certifikací jsou zde nebo se
s vaším dotazem obraťte na administrátory testovacího centra Počítačové školy Gopas prostřednictvím info@gopas.cz.
Aktualizováno: 04.08.2014
Publikováno: 01.08.2014