Tieto - Generální partner konference G2B•TechEd 2018

Generálním partnerem brněnské IT konference G2B•TechEd 2018 se stala společnost Tieto Czech. Společnost byla založená v roce 1968 v Helsinkách, zaměstnává na 13 000 odborníků ve více než 20 zemích světa. Je tak největším severoevropským dodavatelem IT služeb pro soukromý i veřejný sektor a služeb pro vývoj produktů v oblasti moderních technologií.
 

Typická severská kultura

V rámci České republiky Tieto Czech zaměstnává 2 300 lidí v Ostravě a v Brně, kde pomáhá svým zákazníkům přizpůsobit procesy a podnikání požadavkům trhu za pomoci inovativních IT řešení. I v Česku si zachovává typicky severskou kulturu, kterou si do Ostravy dovezlo z finské centrály. Důvěra, respekt a vyváženost pracovního a osobního života jsou významnými pilíři fungování společnosti. Na chodbách 12patrové budovy Tieto Towers se denně potkávají lidé ze všech koutů světa.

Navštívit web  

Spolupráce s univerzitami i základními školami

V rámci pracovní náplně se zaměstnanci podílejí na projektech pro vlády, městské úřady, nemocnice, banky nebo dopravní společnosti převážně v severských zemích. Samozřejmostí je i zapojení firmy do současných trendů, jako jsou umělé inteligence, robotizace nebo virtuální realita. Za významné firma považuje vzdělávání mladé generace, které podporuje i současný generální ředitel společnosti Tieto Czech Petr Lukasík. "Je potřeba starat se o to, aby lidé byli ve firmě nejen teď, ale i za několik let". Proto ve velké míře spolupracujeme s univerzitami, se středními, a dokonce i základními školami. Velmi důležité je v mladých lidech podporovat kritické myšlení a rozvíjet schopnost empatie," přibližuje podstatu spolupráce Lukasík.
 

ASP.NET Core

V oblasti vývoje v prostředí Microsoft se zaměřujeme mimo jiné na webové multiplatformní aplikace, založené na technologiích ASP.NET Core a ReactJS s využitím softwarové kontejnerizace, díky kterým jsme získali zakázku ve finském veřejném sektoru. Jedná se o „finský katalog služeb“ usnadňující život tamním občanům, kteří si tak mohou přes web z pohodlí domova zajistit například výměnu cestovních dokladů, změnu lékaře apod.
 

SharePoint on-line

Další významnou oblastí, kterou zákazníkům Tieto poskytuje, je SharePoint on-line. Jedná se o vývoj a správu zákaznického portálu, na kterém zákazníci spolupracují s ostatními partnery. Všechna řešení děláme na míru, dle požadavků jednotlivých klientů, kterými jsou například telefonní operátoři, pojišťovny, banky, ale také výrobní podniky a těžební společnosti v severských zemích.
 

Power BI

Finský úřad dopravní bezpečnosti je dalším důkazem existence chytrých dopravních služeb, které Tieto spravuje přímo z Ostravy. Lidé ve společnosti Tieto Czech zodpovídají především za vývoj a správu vybraných aplikací, zde využívají mimo jiné také Microsoft Power BI. Finští občané si tak mohou na webových stránkách on-line registrovat vozidlo, změnit jeho vlastníka, přihlásit vozidlo k provozu, nakoupit a prodat nový či ojetý automobil.


tieto-gold-partner.png
Aktualizováno: 11.01.2018
Publikováno: 10.01.2018