Rozšířili jsme nabídku kurzů IT bezpečnosti a Hackingu


Představujeme 5 zcela nových kurzů Kaspersky, věnující se jak základům, tak i pokročilým dovednostem, šifrováním, správě systémů a mobilních zařízení.


Být administrátorem zodpovědným za bezpečnost ve firmě není vůbec lehká pozice. Uživatelé toho s počítačem umí čím dál tím více, nosí si do firmy chytrá zařízení a často pracují s citlivými informacemi. Rozhodnutí, na který bezpečnostní software se spolehnout se tak zdá být strategické.

Náš odborný lektor Milan Bortel se rozhodl pro vás popsat inovovanou verzi 10 Kaspersky Endpoint Security for Business.

Inovace Kaspersky Endpoint Security for Business verze 10

k-(3).png omplexnost. Snem každého admina je mít jeden produkt, který bude schopen pokrýt celou škálu potřebných nástrojů. Nepotřebuji (a hlavně ani nemám čas) instalovat zvláštní řešení na ochranu mail serverů, jiné ochranné nástroje na filtrování provozu na síti, další nástroje na šifrování dat, správu mobilních zařízení, hlídání povolených aplikací, atd. Kaspersky Lab umí vše zmíněné plus spoustu věcí navíc.
e-(2).png legantní Application Privilege Control – příklad prvního konkrétního modulu. Tento je zodpovědný za přesné definování práv, které bude mít spouštěná aplikace. Danou aplikaci přiřazuji do jedné z kategorií: Trusted, Low Restricted, High Restricted a Untrusted. Z hlídaných práv jsou nejdůležitější přístupy na disk, úpravy registrů a interakce s dalším software. Kategorizace umí být plně automatizovaná např. na základě heuristiky, nebo porovnáním s online seznamem přes Kaspersky Security Network. Jako admin si můžu dané seznamy také manuálně upravovat třeba s pomocí MD5 hash spustitelných souborů, popř. ověřením digitálních podpisů.
 s-(2).png
ystem watcher – na toto jsem obzvláště pyšný. Modul, který v reálném čase vyhodnocuje chování spuštěných aplikací. Představte si situaci, že se objeví nový typ malware a začne se šířit po síti. Běžný antimalware produkt se o něm dozví při nejbližší aktualizaci (stažením aktuálních antivirových definic). To může trvat desítky minut, někdy možná hodiny. Během této kritické doby zůstávají vaše počítače bez ochrany. System watcher zejména:
  • loguje běh aplikací a porovnává je s databází Behaviour Stream Signatures;
  • detekuje malware a blokuje je;
  • umí vrátit nazpět akce provedené malware (typicky přesouvání, přejmenovávání, vytváření/mazání souborů – poznáváte ransomware? :) )
 f-(3).png rantišek zase nemůže něco najít! K čemu mi bude několik desítek různých super užitečných nástrojů, které nebudu umět ovládat a nebo je ani nebudu schopen v administraci najít? Kaspersky Lab nabízí novou generaci konzole Kaspersky Security Center, která dodá odvahu i méně zkušeným administrátorům.
b-(2).png usiness. Nechte dělat profesionály svou práci a soustřeďte své úsilí na to, v čem jste dobří zase Vy. Na svůj Business. Kaspersky Lab se v roce 2015 zúčastnil 94 nezávislých testů a recenzí, z toho 77×(82%) byl na stupních vítězů a 60× zvítězil! To mluví za vše.
milan_bortel_gopas-cz-(1).pngŠkolení Kaspersky jsou určeny IT profesionálům, kteří jsou zodpovědní za správu produktů společnosti Kaspersky Lab. Kurz KL00210 bych ale doporučil i všem ostatním, kteří si během 3 dnů prakticky vyzkouší nejen instalace Kaspersky Endpoint Security for Business a Kaspersky Security Center, ale také na zajímavých labech otestují chytrost a efektivitu hlavních modulů.
 
Milan Bortel, odborný lektor Počítačové školy Gopas
Kaspersky Lab Certified Trainer

Nabídka kurzů Kaspersky

kaspersky-kurzy-pocitacova-skola-gopas-2016-(2).pngKaspersky Endpoint Security a správa. Základy [KL002104]
kaspersky-kurzy-pocitacova-skola-gopas-2016-(3).pngKaspersky Endpoint Security a správa. Šifrování [KL008104]
kaspersky-kurzy-pocitacova-skola-gopas-2016-(2).pngKaspersky Endpoint Security a správa. Správa systémů [KL00910]
kaspersky-kurzy-pocitacova-skola-gopas-2016-(3).pngKaspersky Endpoint Security a správa. Správa mobilních zařízení [KL01010]
kaspersky-kurzy-pocitacova-skola-gopas-2016-(2).pngKaspersky Endpoint Security a správa. Pokročilé dovednosti [KL30210]

088_kaspersky_480x250_01.png
Aktualizováno: 26.01.2018
Publikováno: 03.11.2016