Upoutávka na přednášky na JavaDays 2017

13. - 14. listopadu 2017 vypukne v Praze 2. ročník největší české Java události - konference JavaDays. A jak je již u našich konferencí zvykem, účastníci konference se budou mít opět na co těšit! Přesvědčte se sami a podívejte se na malou upoutávku přednášek, které na JavaDays 2017 proběhnou.
 

Odservujte se s lambdou

Přednáška o praktických zkušenostech s provozem serverless platformy postavené na AWS Lambda. O tom na co se hodí, jak nám to funguje a kdy se naopak nehodí. Zjistit více »
 

Referenční architektura pro Internet věcí

Na většině projektech, na kterých pracujeme, využíváme základní referenční architekturu, která je použitelná nejen u řešení využívajících Microsoft Azure. Tato architektura samozřejmě nefunguje na 100% projektů, ale je to velmi dobrý výchozí bod pro IoT řešení. Na začátku přednášky se budeme věnovat zejména teorii referenční architektury a na konci uvidíte praktickou ukázku implementace. Zjistit více »
 

Novinky v Java 9

Hlavním magnetem Java 9 je Project Jigsaw, který přináší modularitu do JVM. Prakticky se podíváme co to znamená pro Java vývojáře. Java 9 ale není zdaleka jenom o Jigsaw, obsahuje také hromadu vylepšení, které Vám zjednoduší práci.. A na ty se podíváme také. Zjistit více »
 

JavaScript & spol. pro Java vývojáře

Pojďme si projít historii vztahů Javy a JavaScriptu. Pojďme se podívat na příklady jejich vzájemného propojení - od prvních nesmělých pokusů až ke GraalVM - alternativní JVM z díly OracleLabs schopné spouštět Javu, JavaScript, Ruby, R a další dynamické jazaky tak rychle, jako nikdo jiný. Zjistit více »
 

Návrh a implementace spolehlivých asynchronních systémů

Asynchronní způsob komunikace (messaging) umožňuje vytvářet robustnější a lépe škálovatelné systémy než při použití synchronních API. Zároveň však přináší nové typy více či méně zjevných problémů a komplikací. Zjistit více »
 

Pasti a pastičky při práci s datem a časem v Javě

Datum a čas patří mezi nejkomplikovanější typy údajů, s nimiž běžně v našich aplikacích musíme pracovat. Různé kalendáře, časové zóny, letní versus zimní čas, přestupné roky, přestupné sekundy, historické anomálie a další nepravidelnosti přinášejí řadu problémů, s nimiž se musíme vyrovnat. Zjistit více »
 

NuoDB - databáze, která škáluje

Všichni dneska mluví o škálování, cloudu atp. Jedna věc je ale potichu ignoruje. Relační databáze. Klasické relační databáze to ve světě škálování nemají jednoduché. Ale přesto to není nemožné. NuoDB se snaží všechny tyto nedostatky překlenout. Je řešením i pro vás? Zjistit více »
 

OpenCV a Java

Prakticky zaměřená přednáška, kde projdeme algoritmy a metody počítačového vidění, nahlížené optikou úloh, které potřebujeme vyřešit. Cílem není naučit se tyto postupy hned naprogramovat, ale rozpoznat, která metoda je pro danou situaci vhodná. Projdeme úlohy pro segmentaci pozadí a hledaného objektu, přípravu naskenovaného dokumentu před aplikací OCR (oříznutí, threasholing), dobře se seznámíme s algoritmem redukce barev založeným na k-means clusteringu. Zjistit více »
 
Všechny přednášky včetně detailního programu naleznete na www.JavaDays.cz.

Registrace

AKCE! Získejte vstup na JavaDays 2017 ZDARMA! Získat vstup ZDARMA »


Partneři konference

Platinum partner

 

Gold partner

 TIETO 

Generální partner

ORACLE 

Odborný partner

NESS 

Exkluzivní mediální partner

     ICT SECURITY

Mediální partner

     CHIP     Edumenu     IDG 

Technický partner

AV MEDIA     ha-vel


Mohlo by vás zajímat

red-hat-seminar-pocitacova-skola-gopas-(1).jpgZveme vás na exkluzivní seminář s Red Hat odborníkem na Java Microservices a kontejnerové platformy! Přijďte se 15. 11. 2017 dozvědět, jaký má kontejnerizace dopad na vývoj ve světě Java EE a moderní vývoj v Javě obecně. Počet... Zjistit více »
Aktualizováno: 22.11.2017
Publikováno: 05.10.2017