Tieto - Gold partner JavaDays 2017

Společnost Tieto se stala Gold partnerem konference JavaDays 2017. Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb pro soukromý i veřejný sektor. V rámci České republiky zaměstnává 2500 lidí v Ostravě a v Brně. Tieto pomáhá svým zákazníkům přizpůsobit procesy a podnikání požadavkům trhu za pomoci inovativních IT řešení.
 
Mezi zákazníky společnosti Tieto patří devět z deseti nejvýznamnějších papírenských společností světa. „Ostravští IT specialisté vytvářejí sfotware používaný ve více než 230 papírnách světa, nejčastěji v severských zemích, ale také třeba v USA nebo v Číně. Tento program se jmenuje TIPS (Tieto Integrated Paper Solution) a pomáhá ovládat stroje v továrnách,“ vysvětluje Petr Lukasík, generální ředitel společnosti.
 
Zaměstnanci Tieta se podílejí také na projektech pro vládu, městské úřady, nemocnice, banky nebo dopravní společnosti. Mezi ty zajímavé patří i projekt Smart Utilities, v rámci kterého se vyvíjí kompletní řešení pro energetické společnosti. Samozřejmostí je i zapojení firmy do současných trendů, jako jsou umělá inteligence, robotizace nebo virtuální realita.

Mohlo by vás zajímat

Linuxové kontejnery se ukazují být klíčovou technologií nejen z pohledu infrastrukturního, ale přináší i zásadní inovace do vývoje aplikací. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uspořádat exkluzivní seminář Java Microservices in the age on Linux Containers [RHSEM1]. Více info »
Aktualizováno: 23.10.2017
Publikováno: 17.10.2017