Společnost Tieto se stala generálním partnerem JavaDays 2018

Registrace auta na dálku, daňové přiznání na jeden klik, světové automobilové značky, 3600 telefonátů za hodinu, online zdravotní karty. I to je Tieto. Největší skandinávská IT společnost, která v Ostravě a v Brně zaměstnává více než 2600 lidí. 


Tieto se podílí na projektech pro severské zákazníky a má i vlastní start-upový program Tieto Nerds, v rámci kterého podporuje kreativní nápady českých inovátorů a spojuje je s byznysem svých zákazníků.

darker-header.gif

Registrace auta na dálku

Tieto vyvíjí a spravuje informační systémy pro silniční, komerční, námořní a leteckou dopravu. Díky nám si lidé mohou auto online koupit a prodat, registrovat, změnit jeho vlastníka nebo si třeba podat žádost o řidičák. Žádné dlouhé fronty na úřadech, ale jednoduše z domu a za pár vteřin.

Chytré továrny

Automatizují výrobu, vyhodnocují výrobní data, pracují s roboty, 3D tiskárnami i big daty. Využívají umělou inteligenci, která jim pomáhá zpracovávat a analyzovat důležité informace a data.

Daňové přiznání na jeden klik

Tvoří aplikace pro malé obce, města i kraje a podporují chytré služby pro jejich občany.

Software pro telekomunikace

Tieto vyvinulo software, díky kterému se dnes ve světě uskuteční každou sekundu jeden telefonní hovor. Přes datové kabely jejich nejvýznamnějšího telco klienta teče více než dvě třetiny světového internetového provozu.

Zdravotní karta kdekoliv a kdykoliv

Pracují na on-line zdravotních kartách, díky kterým doktoři v cizí zemi hned ví, na co jste alergický. Taky dělají na systému, ve kterém hned vidíte, co vám kdy bylo a kdy si máte zajít na preventivní kontrolu. Zároveň přinášejí inovace do nemocnic, na kliniky, do lékařských laboratoří nebo do systému domácí péče a péče o seniory.

Digitalizace automobilového průmyslu

Zajišťují infrastrukturu a aplikace pro automobilový průmysl. Digitalizují výrobní linky, kde se montují světové automobilové značky, a na starost mají také multimediální systémy do aut.

Světové papírny a lesnické firmy

8 z 10 největších lesnických, papírenských a balících společností na světě jsou zákazníci společnosti Tieto. Analyzují data, automatizují procesy, hlídají výrobu, kontrolují stroje, umožňují přehlednou komunikaci se zákazníky.

První internetová banka světa

V devadesátých letech vybudovali jednu z prvních internetových bank na světě. Dnes vyvýjí a spravují moderní internetové bankovnictví, mobilní bankovní řešení nebo aplikace pro pojišťovny.

Energetický průmysl v reálném čase

Tieto tvoří systémy sledující výrobu a dodávky energií v reálném čase nebo komplexní klientská prostředí pro odběratele. Umí sledovat těžbu, dopravu i prodej na světových trzích ropy a plynu či provozovat systémy pro zákaznická centra a jejich techniky.

Obdchodní nástroje v mobilu

Řeší jak větší systémy založené na Business Intelligence, Customer Realtionship Management nebo Big Data, tak i menší aplikace využitelné konkrétním prodejcem v místě prodeje. Často na tabletu nebo v mobilním telefonu. Takové aplikace obsahují individuální záznamy zákazníků, aktuální trendy, komplexní informace o nabízeném zboží nebo vyhodnocování prodejů. Vše v cloudu.


Aktualizováno: 29.11.2018
Publikováno: 23.10.2018