SimpleCell - odborný partner konference TechEd-DevCon 2016

Ve dnech 16. - 19. května 2016 se jako odborný partner konference TechEd-DevCon 2016, představí společnost SimpleCell, která je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí na technologii SIGFOX.


Na letošním TechEdu si v úterý 17. května můžete poslechnout přednášku Tomáše Poláčka o první české celorepublikové síti dedikované Internetu věcí (IoT).

Nová tuzemská síť pro IoT je budována společností SimpleCell v spolupráci s českým T-Mobilem a využívá technologii SIGFOX, které má nejenom široké možnosti, ale také již existující technologické zázemí.

Tato síť je určena k propojení nízkospotřebových objektů Internetu věcí. Může jít o měřiče, chytré hodiny, domácí spotřebiče, pohybová či příchodová čidla, ale i pokročilejší zařízení, která z jiného zařízení budou shromažďovat určitá data a poskytovat je pro další zpracování.

Podstatným u technologie SIGFOX je to, že počítá s kontinuálním provozem všech zařízení, která díky nízké spotřebě vydrží roky bez nutnosti výměny baterií. A také to, že připojená zařízení budou přenášet malé množství dat (12 bajtů na zprávu, do 140 zpráv za den) i na velké vzdálenosti. Což umožní to nejzásadnější, velmi nízké náklady na připojení zařízení i přenosy dat, ale nakonec také na samotná zařízení.

Ve srovnání s klasickým mobilními sítěmi si můžete představit globální síť, kde zařízení spotřebovávají tisícinu běžné spotřeby, vydrží v chodu řadu let a náklady na přenos dat se pohybují v jednotkách dolarů (či Euro) ročně. Služby budou nabízeny s 99 procentním SLA.

V současnosti SimpleCell pokrývá již 70% území Česka a celkové pokrytí je otázkou několika příštích měsíců. V krátké době se také plánuje spuštění pilotního provozu na Slovensku.

Celosvětově je technologii SIGFOX aktuálně pokryto 18 zemí s populací přes 311 milionů lidí a potenciálem pro stovky milionů IoT zařízení.

Na stánku SimpleCellu si budete mocii prohlédnou již v praxi využívána zařízení, či různé modemy a development kity, na kterých můžete různé řešení stavět.
simplecell_sigfox_logo.png
Publikováno: 11.05.2016