Man in the Browser na konferenci HackerFest 2017

Po 1. zveřejněných přednáškách Romana Kümmela představujeme další neméně zajímavou! Penetrační tester Ján Bašista, který za sebou má bohaté zkušenosti z nejrůznějších bezpečnostních projektů pro mezinárodní společnosti si pro účastníky připravil přednášku s názvem "MIB - Man in the browser".
 
Přednáška MIB - Man in the Browser se detailně zaměří na nejčastěji používané prohlížeče jako jsou: Chrome, Mozilla Firefox, IE, Edge a Opera.
 
Při klientských spearhead útocích jsou prohlížeč a jeho komponenty ideálním cílem hackerů, protože se typicky jedná o značně tiché útoky, které nezasahují celé sítě nebo systémy, ale postihují uživatele pouze individuálně.
 
Následky takového útoku mohou být značně devastující, jejich zjistitelnost a následný tracking útočníka velice problematický.
 
Součástí přednášky budou ukázky fingerprintingu prohlížečů, pluginů a jejich rozšíření. Principy exploitace prohlížečů a reálné možnosti i limitace používaných nástrojů. Postexploitace a možnosti udržení přístupu do postiženého systému. 
 
Závěrem přednášky bude praktická ukázka útoku vůči uživateli, která bude mít za cíl ukázat především dopad útoku na koncového uživatele a možnosti ochrany vůči takovému útoku.

jan-basista-hackerfest-pocitacova-skola-gopas-r.pngJán Bašista, CEH, CWNA
Ján je penetračním testerem od roku 2008. Profesionálně se věnuje penetračnímu testování externího, interního perimetru podnikových sítí, bezpečnosti webových aplikací a Wi-Fi sítí. Ján se zároveň podílí na bezpečnostních projektech pro mezinárodní společnosti z finančního, telekomunikačního a soukromého sektoru. Aktuálně pracuje ve společnosti DCIT a.s.

Partneři konference

Generální partner
deloitte-pocitacova-skola-gopas-cz.jpg
Partner
Logo-DAQUAS-small.png    nethemba-s.jpg


Odborný garant
logo-small.png

Exkluzivní mediální partner
ictnn-logo-rgb-jpg-small.jpg     ict-security-small.png
 
Mediální partner
web-chip-logo-small.png     Edumenu-a.png     idg-small.png    zive-small.png


Nabídka partnerství
Staňte se partnery jubilejního 5. ročníku konference HackerFest!
Zjistit více

Změna programu vyhrazena.
Aktualizováno: 24.08.2017
Publikováno: 17.07.2017