Mají vaši zaměstnanci bezpečnostní povědomí?

Se stále narůstajícím počtem kyberútoků v podobě vyděračských ransomware a malware, podvodných phishingových e-mailů a dalších hrozeb je i zkušený uživatel vystaven čím dál tím většímu a více rafinovanému počtu bezpečnostních nástrah. Obzvláště pokud se jedná o uživatele firemního PC, na který útočníci cílí s vidinou získání mnoha citlivých dat nejraději.
 
Z tohoto důvodu jsme se rozhodli připravit pro všechny firmy a jejich zaměstnance nový kurz Bezpečnostní povědomí zaměstnance - vstupní školení [BPZ-A].
 
Dvoudenní kurz školí běžné zaměstnance a uživatele na podnikovou bezpečnost informací a ochranu osobních údajů (INFOSEC, ISMS, GDPR), její požadavky a zodpovědnost pracovníků samotných. Kurz je zakončen testem, po jehož úspěšném složení získá účastník osvědčení o způsobilosti. Jedná se o prvotní dvoudenní proškolení. Později je již možné opakovaně navštěvovat jen jednodenní osvěžující kurz BPZ-B

Naučíme vás:

vědět jak si správně zvolit a chránit hesla a jiné přihlašovací údaje
chápat na co je třeba šifrování, k čemu se využívá a jak si zkontrolovat, že se opravdu šifruje
jak bezpečně přistupovat k podnikovým informacím z mobilních zařízení a z internetu obecně
jak je důležitá fyzická bezpečnost a jak je nebezpečné nechávat počítačové vybavení bez dozoru
jaké existují technická bezpečnostní opatření a jaká je nebo není jejich schopnost zamezit útokům a ztrátě dat
vidět některé útoky na vlastní oči a pochopit jak to může být jednoduché, pokud si člověk nedává pozor a mnoho dalšího...

Zjistit více

Mohlo by vás zajímat

Data Protection Officer s certifikační zkouškou
Tento kurz poskytuje detaily postup jak zavést procesy, organizaci a technologii ve firmě, aby mohla být v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (anglicky General Data Protection Regulation - GDPR) pomocí klíčové role pověřence pro... Zjistit více »
 
Certified Secure Computer User
CSCU - Certified Secure Computer User je kurz zaměřený na běžné uživatele informačních technologií. Účastníci se naučí jak bezpečně spravovat svá data, domácí počítač, notebook nebo bezdrátovou síť. Obsahem kurzu je především bezpečnost na... Zjistit více »

banner-bezpecnostni-povedomi-zamestnance-500-6.png
Aktualizováno: 14.06.2018
Publikováno: 17.08.2017