Kotlin, jedno z témat konference JavaDays 2017

Představujeme první přednášku, která na účastníky konference JavaDays 2017 čeká. Tématem přednášky bude použití Kotlinu. Protože Java se bohužel nevyvíjí tak rychle, jak by si mnozí vývojáři přáli a v konkurenci moderních programovacích jazyků působí poněkud zastarale a neohrabaně.

I přes neohrabanost Javy je však škoda vzdát se léty ověřeného a dobře fungujícího ekosystému. Jedna z možností, jak se s touto situací vypořádat, je Kotlin. Kotlin je moderní programovací jazyk plně interoperabilní s Javou. Oproti Javě přináší mnohá vylepšení, známá z jiných programovacích jazyků (null safety, properties, extensions, ...), zároveň ale umožňuje využití existujícího Java kódu a knihoven.

Kotlin byl letos uznán oficiálním jazykem pro Android, ale stejně dobře lze použít i na dalších platformách. Podrobněji si ukážeme použití Kotlinu se Spring frameworkem.
Registrace na JavaDays

Přednášet bude:


leos-prikryl-javadays-2017-R.pngLeoš Přikryl
Bývalý Java vývojář, který přičichl i k JavaScriptu a dalším jazykům, a tak mu Java začala být málo. Po oficiálním vydání Kotlinu 1.0 v něm začal vyvíjet všechny backendy a už si nedovede představit návrat zpět do Javy. Leoš organizuje přednášky a vývojářská setkání v rámci Google Developer Group Jihlava a snaží se o pozvednutí IT na Vysočine.


Partneři konference

Platinum partner

 

Gold partner

 TIETO 

Generální partner

ORACLE 

Odborný partner

NESS 

Exkluzivní mediální partner

     ICT SECURITY

Mediální partner

     CHIP     Edumenu     IDG 

Technický partner

AV MEDIA     ha-vel


Mohlo by vás zajímat

red-hat-seminar-pocitacova-skola-gopas-(1).jpgZveme vás na exkluzivní seminář s Red Hat odborníkem na Java Microservices a kontejnerové platformy! Přijďte se 15. 11. 2017 dozvědět, jaký má kontejnerizace dopad na vývoj ve světě Java EE a moderní vývoj v Javě obecně. Počet... Zjistit více »
Aktualizováno: 22.11.2017
Publikováno: 13.10.2017