Víte, jak propojit cíle organizace s cíli IT?


Řešíte, jakým způsobem je možné propojit cíle organizace s cíli IT a s jeho jednotlivými součástmi? Přijďte na kurz COBIT® 5 Foundation + certifikační zkouška [COBIT5FT], na kterém se vše potřebné dozvíte.
 
Na kurzu COBIT® 5 Foundation + certifikační zkouška [COBIT5FT] se mimo jiného dozvíte také např. jak zhodnotit úroveň procesů a jakým způsobem implementovat jednotlivé pilíře řízení a vedení IT. 
 
Školení COBIT® 5 Foundation je předpokladem pro získání COBIT 5 Foundation certifikace a následujících certifikací. Certifikace COBIT 5 Foundation je zahrnuta v ceně tohoto školení a bude se skládat poslední den školení.

Na kurzu budeme probírat:

5 principů
Zajištění potřeb zainteresovaných stran (meeting Stakeholder Needs)
Pokrytí celé společnosti (Covering the Enterprice from End-to-End)
Použití jednoho integrovaného rámce (Applying a Single Integrate Framework)
Umožnit celistvý přístup (Enabling a holistic approach)
Oddělení vedení společnosti od každodenního řízení (Separating governance from management)

7 pilířů
Principy, politiky a rámce (Principles, Policies and Frameworks)
Procesy (Processes)
Organizační struktury (Organizational Structures)
Kultura, etika a chování (Culture, Ethics and Behaviour)
Informace (Information)
Služby, infrastruktura a aplikace (Services, Infrastructure and Applications)
Lidi, znalosti a kompetence (People, Skills and Competencies)

Zjistit více

O lektorovi

martin-vitous-2018-pocitacova-skola-gopas-photo-(1).pngMartin Vitouš, projektový manažer osobního, projektového a procesního řízení
Martin strávil většinu své profesní dráhy jako zaměstnanec nadnárodních společností a na různých pozicích (od technických až po manažerské) v různých zemích všech kontinentů. V Gopasu se s ním můžete setkat na školeních procesního, projektového a osobního řízení v roli odborného lektora a konzultanta.


480x250-(1).png

Mohlo by vás zajímat

Získejte roční předplatné do ITIL Membership!
Absolvovat kurz ITIL® 2011 Foundation u nás se vyplatí! Kromě mnoha cenných informací, které v průběhu kurzu načerpáte, získáte mezinárodní zkoušku a nově i roční předplatné ITIL Membership! Přístupem do ITIL Membership programu budete mít dostatek zdrojů k tomu, abyste své znalosti posunuli o krok dále. Zjistit více »

DevOps Introduction
DevOps znamená propojení světa SW vývojářů a administrátorů již implementovaných systémů. Odstraněním bariér mezi těmito dvěta světy dochází ke zrychlení implementace nových funkcí informačních systémů, ke snižování rizika a zvyšování kvality. Tím IT organizace přináší vyšší přidanou hodnotu podporované organizace a ta přestává být pouhou „nákladovou položkou”... Číst dále »

Procesy a leadership
Podle Stephena R. Coveyho (autor knihy Sedm návyků skutečně efektivních lidí) řeší leadership čtyři problémové oblasti. Jednou z nich je odstraňování byrokratických bariér. Jak na to? Pomocí efektivních procesů. To jsou takové procesy, které byrokracii odstraňují a ne přidělávají. Ty je pak možné automatizovat. V takovém prostředí budou lidé vykonávat svoji práci díky procesům, ne navzdory procesům... Číst dále »

0542_2018_GOPAS_CZ---Bannery_Snidane_s_Vitousem_970x250_013.jpg
Aktualizováno: 02.10.2018
Publikováno: 26.04.2018