Jak na Arduino a IoT?

Internet věcí dobývá svět. S IoT se tak dnes můžete setkat napříč všemi obory a budoucnost internetu věcí přeje. Jestliže i vy chcete se světem držet krok, je nejvyšší čas se s IoT blíže seznámit. To můžete např. na našich nových kurzech IoT - Sběr dat pomocí Arduino UNO [IOT01] a IoT - Zpracování dat z IoT pomocí SQL Server a Azure [IOT02].
 
První ze série IoT kurzů je IoT - Sběr dat pomocí Arudino UNO [IOT01]. Na třídenním kurzu se seznámíte s tím, jak sestavit vlastní zdroj dat pomocí mikrokontroleru Arduino UNO. Kurz po krátkém teoretickém úvodu ukazuje základy práce s Arudinem, základy obvodové logiky, a dále způsoby manipulace se vstupními daty pomocí programování pro Arduino. Školení je sestaveno jako série pokusů s výukovou sadou Arduino.
 
Druhým ze série IoT kurzů je IoT - Zpracování dat z IoT pomocí SQL Server a Azure [IOT02]. Na tomto třídenním kurzu se tentokrát zaměříme na další práci s velkoobjemovými daty získanými z nejrůznějších senzorů. V kurzu se seznámíte s různými možnostmi ukládání, manipulace a transformace dat. Na závěr kurzu se seznámíte i s možnostmi předpovědí dalšího chování senzoru nebo jeho okolí.
Aktualizováno: 06.05.2019
Publikováno: 19.04.2018