Kód kurzu: TOGAF3« Krok zpět

TOGAF® 9 Version 2: Combined L1/L2

Intenzivní 5 denní školení TOGAF® 9 framework je kombinované ze 2 částí a obsahuje látku z L1 Foundation a L2 Certified. Cena školení včetně složení obou zkoušek (L1 a L2) je 61.800 Kč. Účastnický poplatek zahrnuje výuku, voucher ke zkoušce, využití výpočetní techniky, studijních materiálů k akreditovanému školení a osvědčení o absolvování školení.

 DatumDnůCena kurzuCena materiálůJazyk výukyLokalita 
18.2.2019 5 61 800 CZK - Český jazyk Praha - Anywhere
 
11.3.2019 5 61 800 CZK - Český jazyk Praha - Anywhere
 

PobočkaDnůCena kurzuCena materiálůITB
Praha5 61 800 CZK - 0

TOGAF® 9 Standard je mezinárodně uznávaný rámec pro dynamický přístup k tvorbě podnikové architektury orientované na obchodní cíle a dodávky. Popisuje prověřené metody a způsoby jak strategicky a dlouhodobě efektivně navrhovat, plánovat, udržovat a kontrolovat podnikovou architekturu v celé organizaci nebo v jejích částech.

V aktuální verzi 9.2 došlo k významnému zpřehlednění a rozdělení rámce na tyto oblasti: I. Introduction, II. TOGAF Architecture Development Method (ADM), III. ADM Guidelines & Techniques, IV. TOGAF Architecture Content Framework, V. Enterprise Continuum & Tools, VI. TOGAF Capability Framework. V neposlední řadě byl komunitou The Open Group připraven a realizován koncept TOGAF Library jako veřejně dostupný strukturovaný prostor určený k ukládání vhodného výchozího materiálu pro různé specifické oblasti architekturní práce.

Syllaby pro jednotlivé části Combined akreditovaného školení jsou popsány níže:

TOGAF® 9 L1 Foundation Syllabus

TOGAF® 9 L2 Certified Syllabus

Certifikace

Certifikační zkouška TOGAF® 9 Version 2: Foundation

 • 40 otázek / 60 min. (English as a Second Language - 90 minut)
 • Test formou výběru jedné správné odpovědi z více možností, Open Book: NE, Dohled proctora: ANO
 • Certifikát získáte za min. 55% správných odpovědí (22 otázek ze 40)

Více informací se dozvíte ZDE.

Certifikační zkouška TOGAF® 9 Version 2: Certified

Kandidát může přistoupit k certifikační zkoušce Level 2 pokud úspěšně složil certifikační zkoušku TOGAF® 9 Level 1 – Foundation.

 • 8 otázek / 90 min. (English as a Second Language - 135 minut)
 • Otázky jsou koncipovány formou připravených scénářů, které je nutné posoudit a vybrat jednu z možných 4 odpovědí za užití rámce TOGAF®, Open Book: ANO, Dohled proctora: ANO
 • Kandidáti musí dosáhnout min. 60% správných odpovědí (24 bodů ze 40)

Více informací se dozvíte ZDE a https://certification.opengroup.org/docs/PearsonVUE_Registration_Process.pdf

Autorizace

Company GOPAS a.s. works on the basis of the Commercial License from The Open Group as a affiliate of Anywhere s.r.o. (accredited training course provider). However, training is provided exclusively in the premises of the Anywhere s.r.o. according to the Anywhere terms of business and in accordance with the standard terms of The Open Group as well.
Affiliate Gopas uses solely trainers approved by The Open Group and all processes, actions and conditions are strictly in line with the Quality Management System from Anywhere s.r.o., acting as the Accredited Training Course Provider.
Participants shall receive vouchers to cover the cost of the certification exam, as part of the accredited training course within the Anywhere s.r.o. (Accredited Training Course Provider).

Pro koho je kurz určen

 • Analytici nebo Architekti (ICT / Business / Enterprise / Solution)
 • Projektoví manažeři
 • Specialisté nákupu
 • Corporate Legal / Risk Management specialisté
 • Strategy / Corporate Management, CxO role

Požadované vstupní znalosti

 • Základní přehled v architektuře (ICT, Business, Security) / Quality Assurance / Project Management / Service Operations
 • Pokročilá znalost angličtiny (školící materiály a certifikační zkoušky jsou v anglickém jazyce)
 • Plná koncetrace a pozornost v průběhu školení, ochota k interakci při probírání látky, proaktivní přístup, spolupráce
 • Zodpovědná časová investice do příprav a samostatných cvičení zadaných lektorem
 • Certifikace L2 je podmíněna certifikací L1

Popis průběhu školení, propozice pro účastníky a kandidáty certifikační zkoušek:

Účastníci akreditovaného školení budou v dostatečném předstihu informováni e-mailem o průběhu školení, harmonogramu výuky a místu konání školení. Odkazy ke stažení akreditovaných školících materiálů budou obsaženy v informačním e-mailu.

Pro kandidáty certifikační zkoušky sponzora The Open Group je nutné se registrovat a vytvořit si svoji identitu na jejich portále (opengroup.org). Společnost The Open Group užívá služeb globálního poskytovatele certifikačních zkoušek Pearson VUE (pearsonvue.com). Registrační proces zkoušky obsahuje možnost použít zmíněný voucher (kód) s datem jeho platnosti poskytnutý účastníkovi školení / kandidátovi zkoušky. Tento voucher svojí hodnotou 100% pokrývá cenu certifikační zkoušky.

"TOGAF® 9 Version 2 course is accredited by The Open Group. The Open Group Certification Mark, ArchiMate® and TOGAF® are registered trademarks of The Open Group.”

Předchozí kurzy

žádný předchozí kurz

Navazující kurzy

žádný navazující kurz
K tomuto kurzu není dostupná žádná literatura.
Uvedené ceny jsou bez DPH.


Graf návazností kurzů

TOGAF3