Kód kurzu: SEMAZOF« Krok zpět

Windows Azure Pack a Office 365

Microsoft Windows Azure Pack a Office 365, cloudová řešení společnosti Microsoft, jsou tématem našeho dalšího semináře. Windows Azure nabízí velké možnosti. Ale co když nechcete svá data svěřit veřejnému cloudu úplně? Třeba z důvodů obavy o soukromí, omezujících právních předpisů nebo i finančních? Některé výhody Windows Azure můžete využít i ve vlastním data centru, aniž byste ztratili kontrolu nad svými daty a technologiemi. Office 365 je cloudové řešení nabízející služby, které firmy potřebují, ale ne vždy jsou si jisté, v jakém rozsahu je využívat. Michal Altair Valášek a Martin Pavlis vám pomohou najít odpovědi na otázky v oblasti privátního a hybridního cloudu a seznámí vás s novinkami v této oblasti. V průběhu jednoho dne se tak dozvíte vše o kombinaci privátního a veřejného cloudu, co vás zajímá.

Kurzy zařazené do oblasti Archiv již nepatří do naší aktuální nabídky, v mnoha případech byly nahrazeny novější verzí kurzu.
Pro informace o možnosti realizace archivních kurzů prosím kontaktujte náš klientský servis (__Klientskyservis@gopas.cz) nebo naše obchodní reprezentanty (__Obchod@gopas.cz).

PobočkaDnůCena kurzuCena materiálůITB
Praha1 1 990 CZK - 10

Termín konání:

8.11.2013 (9:00 - 16:00)

Místo konání a další informace:

Microsoft (sál Aquarius), BB Centrum, Vyskočilova 1461/2a, Praha 4
V ceně jsou zahrnuty oběd, nealko nápoje, káva, čaj, slané a sladké občerstvení.
Na seminář se nevztahují žádné slevy, cena 1 990 Kč (bez DPH) je konečná.

Komu je seminář určen:

Všem zájemcům o cloudové řešení formou privátního nebo hybridního cloudu, ne veřejnou službu. Prezentace Office 365 je vhodná pro správce, prezentace Windows Azure pro vývojáře.

Program:

8:30 - 9:00 Registrace na místě

9:00 - 12:00 Martin Pavlis: Office 365 (v průběhu prezentace bude přestávka na občerstvení)

12:00 - 13:00 Oběd

13:00 - 16:00 Michal Altair Valášek: Windows Azure Pack (v průběhu prezentace bude přestávka na občerstvení)

Osnova:

9:00-12:00   Office 365

Martin Pavlis (Microsoft MVP, MCITP, MCTS, MSCE, MCSA) se zabývá odbornou publikační činností a konzultacemi v oboru IT více než 10 let, a to především v oblastech Microsoft Exchange Server a Microsoft ISA/Forefront řešeních. Za tyto aktivity získal již v roce 2005 prestižní ocenění Microsoft MVP – aktuálně je držitelem tohoto titulu za oblast Microsoft Exchange. V roce 2005 se stal jedním ze zakladatelů společnosti KPCS CZ, s.r.o., specializující se na nasazení serverových řešení společnosti Microsoft. Přednáší v rámci akcí sdružení WUG i na Microsoft Technet konferencích, pravidelně publikuje odborné články.
 
Cloudové řešení společnosti Microsoft postavené na klíčových serverových produktech Exchange, Sharepoint a Lync Server ve spojení s klientskými aplikacemi Microsoft Office se pod svojí obchodní značkou „Office 365“ stalo velmi rychle řešením, nabízející moderní a multiplatformní přístup všech klientů, které navíc díky možnostem napojení „Office 365“ na stávající prostředí nijak nenutí firmy, aby se vydali buď jen cestou cloudu, případně jej zcela odmítali. Naopak, mohou si vzít z obou světů přesně to, co jim nejvíc vyhovuje. Společnosti všech typů a velikostí tak nyní zjišťují, kde a v jakém rozsahu by jim cloudové služby mohly z části, nebo úplně nahradit stávající řešení. Náš seminář si klade za cíl vám s tímto rozhodováním pomoci, minimálně díky tomu, že máte možnost se rychlou a přehledovou formou dozvědět vše, co k takovému rozhodnutí u vás potřebujete. Neopomeneme probrat podstatné novinky, které si pro nás Microsoft připravil v blízké budoucnosti.

13:00-16:00   Windows Azure Pack

Michal Altair Valášek (Microsoft ASP.NET MVP) je odborný konzultant a lektor. Ve všech těchto rolích se zabývá tvorbou, provozem a zabezpečením webových aplikací na platformě ASP.NET. Již šestkrát byl oceněn titulem Microsoft Most Valuable Professional v oboru ASP.NET.
 
Windows Azure Pack je technologie, která umožní provozovat části Windows Azure (Web Sites, Virtual Machines, Microsoft SQL Server, MySQL, Service Bus) lokálně. Ovšem se stejným management rozhraním, se stejným API a podobně.
Je vhodný pro firmy, které provozují desítky a více webů, ať už interních nebo externích, včetně poskytovatelů hostingových služeb. Nabízí jejich pohodlnou správu, dohledování a možnost consumerizace - zřizování a správy klienty (interními nebo externími), v mezích definovaných správcem.
Shodná logika a API nabízí též snadnou migraci mezi vlastním prostředím a veřejným cloudem v případech, kdy to dává smysl.

 

Předchozí kurzy

žádný předchozí kurz

Navazující kurzy

žádný navazující kurz
K tomuto kurzu není dostupná žádná literatura.
Uvedené ceny jsou bez DPH.