Kód kurzu: RH242« Krok zpět

Red Hat Linux Troubleshooting

Troubleshooting je vědou i uměním, instinktem i technikou. Kurz RH142 naučí účastníky využívat techniky a nástroje dostupné na Red Hat Enterprise Linuxu. Tento 4-denní, na praktická cvičení orientovaný kurz pomůže účastníkům zlepšit jejich dovednosti v oblasti troubleshootingu pomocí dostupných nástrojů.

Kurzy zařazené do oblasti Archiv již nepatří do naší aktuální nabídky, v mnoha případech byly nahrazeny novější verzí kurzu.
Pro informace o možnosti realizace archivních kurzů prosím kontaktujte náš klientský servis (__Klientskyservis@gopas.cz) nebo naše obchodní reprezentanty (__Obchod@gopas.cz).

PobočkaDnůCena kurzuCena materiálůITB
Praha4 1 760,00 EUR - 0
Bratislava4 1 760,00 EUR - 0

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen zejména pro linux system administrátory, kteří rozumí instalaci a konfiguraci systému Red Hat Enterprise Linux a rádi by si prohloubili své znalosti a dovednosti v oblasti troubleshootingu.

Co Vás naučíme

Cílem kurzu je připravit takového Red Hat Enterprise Linux system administrátora, který je schopen identifikovat, diagnostikovat a následně vyřešit problémy na Red Hat Enterprise Linuxu stejně tak, jako udělat taková preventivní opatření, která zamezí vznikajícím problémům.

Požadované vstupní znalosti

Účastníci by měli být držiteli platné certifikace RHCT nebo mít ekvivalentní znalosti. Tyto znalosti zahrnují instalaci, service management, system monitoring a filesystem management.

Studijní materiály

Studijní materiál Red Hat

Osnova kurzu

Unit 1 - Troubleshooting Techniques

An introduction to troubleshooting methods, best practices, and tools.

Unit 2 - Troubleshooting Boot Issues

Working with advanced GRUB features; rescue and GRUB CDs; advanced ext2/ext3 filesystem repair; rescuing RAID and LVM volumes.

Unit 3 - Local Configuration

Tools to identify configuration problems.

Unit 4 - Hardware

Preempting hardware failures (looking for the signs); protecting against hardware failures; redundant configurations; tools to help identify hardware failures and intermittent problems.

Unit 5 - Applications

An overview of tools and techniques for troubleshooting applications. Some common application problems and how to solve them.

Unit 6 - Network

Manual configuration of network cards, troubleshooting advanced setups (bonded interfaces, virtual interfaces); connectivity issues; network diagnostic tools.

Unit 7 - Security

Working effectively with (and not against) security tools, including SELinux, SSL, and authentication.

Unit 8 - Red Hat Resources and Reporting Problems

Support options; Knowledgebase; certified training; initiating support calls; TAM support; developer support; bugzillas; support workflow; diagnostic and information-gathering tools.

Předchozí kurzy

žádný předchozí kurz

Navazující kurzy

žádný navazující kurz
K tomuto kurzu není dostupná žádná literatura.
Uvedené ceny jsou bez DPH.