Kód kurzu: SEMKV« Krok zpět

Od holých hlav po kvantovou kryptografii

Vydejte se s Michalem Altairem Valáškem na fascinující cestu více než dvěma tisíci let lidských snah o udržení tajemství. V tomto semináři uvidíte, jak se historicky vyvíjely kryptografické systémy, které dnes používáme. Nahlédnete i do předpokládané budoucnosti, jakým směrem se obor může dále rozvíjet. Řeč sice nebude bezprostředně o praktických implementacích, ale tento seminář bude rozhodně užitečný pro všechny, kteří mají o bezpečnost informací pečovat.

Kurzy zařazené do oblasti Archiv již nepatří do naší aktuální nabídky, v mnoha případech byly nahrazeny novější verzí kurzu.
Pro informace o možnosti realizace archivních kurzů prosím kontaktujte náš klientský servis (__Klientskyservis@gopas.cz) nebo naše obchodní reprezentanty (__Obchod@gopas.cz).

PobočkaDnůCena kurzuCena materiálůITB
Praha1 2 490 CZK - 0

Termín konání: 18.4.2013 (10-16h)

Pro koho je seminář určen:

začínající administrátoři bezpečnosti, správci firewallu, auditoři bezpečnosti ICT, apod.

Místo konání a další informace:

Sál Aquarius, Microsoft, BB Centrum, Vyskočilova 1461/2a, Praha 4 
V ceně jsou zahrnuty nealko nápoje, káva, čaj, slané a sladké občerstvení, oběd.
Na seminář se nevztahují žádné slevy, cena 2 490 Kč (bez DPH) je konečná.

Osnova:

Současné kryptografické systémy jsou natolik složité, že je málokdo plně chápe. Ale vyvíjely se inkrementálně, postupně, a když budeme sledovat jejich historii, dokážeme lépe pochopit, proč fungují tak, jak je známe dnes. A bohužel, dnes a denně v praktické implementaci vidíme prosazované ty principy (a ty samé chyby), které byly jako nefungující vyvráceny už koncem předminulého století.
 
Tento seminář není jenom historickým exkurzem pro ty, kdo se zajímají o kryptografii jako takovou. Může vám v praxi pomoci při návrhu a zabezpečení vlastních systémů, které kryptografii využívají. Ve své konzultační praxi se Michal Altair Valášek často setkává s případy, kdy autoři při návrzích a implementaci vycházejí z představ, které jsou už více než sto let prokazatelně chybné. Postupný pohled na vývoj dostupných technologií vám umožní lépe pochopit, jak jsme došli k současným metodám, které jsou mnohdy pro běžného smrtelníka v podstatě nepochopitelné. A výhled do budoucna vám umožní připravit se na změny, kterými budou muset vaše systémy projít, aby zůstaly dlouhodobě důvěryhodné i přes neúprosnost Mooreova zákona, podle kterého se každých 18 měsíců zvýší dostupný výpočetní výkon nových procesoru na dvojnásobek.

Časový harmonogram:

09:30 - 10:00 Registrace

10:00 - 11:15 Prezentace Michala Altaira Valáška

11:15 - 11:30 Přestávka na kávu a občerstvení

11:30 - 12:30 Prezentace Michala Altaira Valáška

12:30 - 13:15 Oběd

13:15 - 14:30 Prezentace Michala Altaira Valáška

14:30 - 14:45 Přestávka na kávu a občerstvení

14:45 - 16:00  Prezentace Michala Altaira Valáška

 

 


 

 

Předchozí kurzy

žádný předchozí kurz

Navazující kurzy

žádný navazující kurz
K tomuto kurzu není dostupná žádná literatura.
Uvedené ceny jsou bez DPH.